Sosyal Medya

YouTube bazı videoları izlemenizi engelleyecektir! Burada neden

YouTube reklamını birkaç videoyla sınırlamak beni meraklandırdı. YouTube, videoları takip etmek için abone olmanızı isteyecektir.

YouTube tarafından uygulanan yeni bir politika, bazı videoların izlenmesini sınırlar. Youtube’da canlı gösterim olarak paylaşılan videolar kanala abone olmadan görüntülenemez. YouTube neden böyle bir karar verdi?

Son haftalarda YouTube izleyicileri yeni bir “video kullanılamıyor” hatası aldı. YouTube’a göre, takip etmek istediğiniz bu video kısa sürede popüler hale geldi ve bu nedenle abonelik olmadan izlemek mümkün değil.

YouTube, bu videoları abonelik olmadan izlemenize izin vermez

YouTube’a göre, şirket resmi olarak Eylül 2021’de mobil canlı yayınlarla ilgili yeni bir politika başlattı. Değişiklikten önce, bir kullanıcı en az 1.000 abonesi olmadıkça bir mobil cihazda görüntülenemedi. Bu politika ile yapılan değişim, YouTube kanalı olan herhangi bir kişinin mobil cihazlarında bazı “kısıtlamalar” ile canlı yayın yapmasına izin verdi.

Bu kısıtlamalardan biri, kötüye kullanımı önlemek ve içindekileri hızla yaymak isteyenleri kısıtlamak için izleyiciyi küçük kanallarda tutmaktı.

“Bu video çok popüler! Video sahibinin sınırlı geçmişi yüzünden izleyici sayısını sınırlandırıyoruz. Bu içerik oluşturucunun daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olmak için kanala abone olun.”

-YouTube tarafından verilen uyarı.

Bir sözcü şunları söyledi: “İçerik oluşturucuların topluluğumuzu korurken daha fazla özellik kullanmasını sağlamak için her zaman yeni yollar arıyoruz.”dedi ki:” Birkaç aboneye yardım etmek isteyen ancak hevesli içerik oluşturuculara yardım etmek isteyen YouTube, canlı yayınların kötüye kullanılmasını önlemek için her türlü çabayı gösteriyor.

Politika, engellenen kullanıcıların yeni hesaplar açarak yasakları atlatmasını da önleyecektir. Örneğin, bir kanal sahibi YouTube’dan bir uyarı alır ve kanalını görüntüleyemezse, yeni kurulan kanalda en az 1000 aboneye ulaşması gerekir.

Ayrıca, benzer telif hakkıyla korunan içeriğe sahip yeni bir film veya spor müsabakasının yayınlanması bu politika ile korunmaktadır.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu