Mobil Teknoloji

Yeni iPhone Se ‘nin piyasaya sürülme zamanı geldi

2020'de piyasaya sürülen üçüncü nesil iPhone SE yakında geliyor. İşte ayetler burada!

Yeni iPhone 13 serisini kazanan 2021’de sadece yeni bir SE modelini tanıtmakla kalmayan Apple, bu cihazı 2022’de tanıtacak. 2016 yılında ilk iPhone Se’yi tanıtan ve iPhone 5s tasarımını iPhone 6s donanımıyla sentezleyen üretici, 4 yılın sonunda ikinci nesil Se’yi tanıttı. iPhone 8’in tasarımına dayanan Apple, iPhone 11 serisi donanımını kullanıcılara sundu. Bu serinin olumlu yanı, eski tasarımdan kopmak istemeyen kullanıcılara güncel donanım ve uygun fiyatlar sunmasıydı.

Bu yıl nesil iPhone SE modelini tanıtacak olan Apple, lansman tarihini yavaş yavaş açıklıyor. Screen Supply Chain Consultants’ın (dscc) CEO’su Ross Young, yeni modelin ekranlarının üretiminin Tweet’de başlayacağını duyurdu.

iPhone SE 5G (2022) Mayıs ayına kadar sunulmalıdır

5G 3’ü destekler. Nesil iPhone SE modelini tanıtmaya hazırlanan Apple, son teslim tarihlerine nihayet ulaştı. Yeni telefonun ekranlarını sunmaya devam eden üretici, Ross Young’ın paylaştığı Tweet ile gündeme geldi. DSCC ceo’sunun söylediklerine kıyasla, yeni se 5g (2022) ekranının üretimi bu ay başladı.

Ross Young’a göre, monitörün üretimine hemen sonra başlayacak olan telefon Mart ayında tamamen hazır olacak. Mart-Nisan veya Mayıs ayları arasında Apple’ın yeni lansmanı gerçekleşecek. 4.7 inç boyutundaki yeni telefon, iPhone 13 serisine dahil olan Apple A15 Bionic tarafından destekleniyor. Ayrıca, telefon 5g’yi destekleyecektir.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu