Mobil Teknoloji

Xiaomi ‘nin iki modeli kullanıcıların başını ağrıtıyor!

İlk olarak yaklaşık üç yıl önce bir pop-up kamera ile tanıtılan ve o zamanlar amiral gemisi katili adı altında piyasada büyük bir kullanıcı kitlesini fetheden Xiaomi Redmi K20 (Mi 9T) serisi için güncelleme desteği kısa süre önce durduruldu. En son Android 11’e güncellenen Redmi K20 ve K20 Pro, MIUI 12’yi geçmedi. Bu kullanıcıları rahatsız etmek için yeterliydi. Serideki telefonlara sunulan son güncelleme, telefonları çok fazla hata ile kullanan kişilerin bunu yapmasına neden oldu.

İki telefondan oluşan serinin standart modeli Snapdragon 730G ile gelirken, Pro sürümü dönemin Amiral çipiyle tanıtıldı. Redmi K20 Pro Snapdragon 855 ile donanımlıydı. Ayrıca, AMOLED ekran, ekrana gömülü parmak izi sensörü ve açılır sistemli ön kamera bu seriyi 2019’da dikkat çekici hale getirdi. Şimdi telefonlarda bulunan son güncelleme kullanıcılardan yanıt aldı.

Xiaomi ,serinin güncelleme almayacağını duyurdu: peki ya hatalar?

Sadece son zamanlarda, eski devlet adamları K20 ve K20 Pro için en son resmi güncelleme yayınlandı, daha sonra alınan çok sayıda geri bildirim ve hata raporu dikkate alınmadı. Son zamanlarda telefonlarla ilgili 100’e yakın hata bildirilirken, şirket çekici bir açıklama ile sessizliğini bozdu. Xiaomi sunucusu, hatalar hakkında soru soran Redmi K20 kullanıcısına telefon ve serinin desteğinin sona erdiğini söyledi.

Xiaomi Mi 9t adı altında dünya pazarında piyasaya sürülen ve Türkiye’de de popüler olan seride ortaya çıkan yazılım sorunları şunlardır:

*Uygulamanın açılıp kapanmasındaki gecikmeler

*Son Uygulamalar menüsündeki Hatalar

*Sürgülü pencerenin işlevi sabit değildir, bu pencereler sağa ve sola sürüklenemez

*Oyunlarda FPS düşüyor

*Sohbet balonu çalışmıyor

*Android 11’in bildirim gruplama özelliği ile ilgili sorun

*Notlar uygulamasında zil sesi ile ilgili sorunlar

*Özellikle, Hint Rom’un Widevine L1 sertifikası yoktur (bu, HD içeriğinin Netflix’te görüntülenemeyeceği anlamına gelir).

Bu tür 100’den fazla sorun Redmi K20 (Mi 9t) serisini canına okuyo . Kullanıcılar sürekli olarak şirketten şikayet ederken, Xiaomi sorunları görmezden gelmeye devam ediyor ve serinin güncelleme almayacağını yineliyor.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu