Otomobil

Volkswagen Passat başka bir ülkeye veda etti

Nüfus sayımına göre, 1974'ten beri Amerika Pazarında mevcut olan Passat modeli artık Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiyor.

ABD’deki SUV sürücülerinin seçimi, bir modelin üretiminin durdurulmasına neden oldu. People’s Tennessee’deki üretim hattında volkswagen Passat üretmeyeceğini açıkladı.

Ülkemizde oldukça popüler olan Passat sayım sayacı, Avrupa ve Çin pazarlarındaki satış rakamlarıyla dikkat çekiyor. Amerikan pazarındaki satışlardaki düşüşe kayıtsız kalmayan Volkwagen, Passat yerine elektrikli SUV üreteceğini açıkladı.

Volkswagen Passat artık ABD’de üretilmiyor

ABD pazarına ilk kez 1974 yılında giren Passat, toplam 1,8 milyon sattı. Benzer farklı isimler altında satılan modelin adı 1990 yılında Passat olarak değiştirildi.

Passat’ın ilk 6 nesli Avrupa’da üretildi ve Amerikan pazarında satıldı. 2011 Yılında Volkswagen’ın Amerikan Passat versiyonu ABD ve Çin için Kanada ve Orta Doğu’ya ihraç edildi.

Avrupa pazarına göre daha düşük özelliklere sahip olan Amerikan üretimi Passat, rakipleriyle rekabet edebilmek için uygun fiyat politikasıyla satıldı. 2020 model yılı için bazı tasarım değişiklikleriyle model üretimden çekildi.

Analistler, ABD pazarında daha az ve daha az sedan olduğuna inanıyor. ABD pazarında 50 yıllık bir geçmişe sahip olan Passat, sedanlara olan ilginin azalmasına rağmen yüksek satış rakamlarına ulaştı.

Aralık ayında Tennesee’deki montaj hattından çıkan 2022 Passat Limited Edition, son Passat olarak tarihe geçti. Volkswagen, mevcut kimlik Produktionslinie.Er 4 için elektrikli SUV üretimine başlamayı planladığını açıkladı. Ayrıca tesis, Volkswogen’in Kuzey Amerika operasyonu için elektrikli araç kontrol merkezine dönüştürülecek.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize otomobil kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu