Oyun Gündemi

Üretici God of War ‘dan PC oyuncuları için bir başka iyi haber!

Son günlerde PC oyuncularına sunulan ve yedi gün önce bile Steam’i neredeyse altüst eden God of War ‘dan hala iyi haberler var. Yeni bir röportajda, oyunun yaratıcı editörü Cory Barlog ve Teknik prodüksiyonun üst düzey yöneticisi Matt DeWalt, PC oyuncularının yakın gelecekte daha fazla zevk alacağına işaret etti.

God of War için resmi mod desteği geliyor!

Her ne kadar en yeni nesil ve harika grafik üretimiyle karşı karşıya olduklarını bilseler de, özellikle katı oyuncuların aklına gelen ilk şey, oyunun ömrünü yeni modlar ve içeriklerle uzatıp uzatamayacaklarıdır. God of War için PC’ye özgü DLC veya ek hikayeler olmayacağı zaten açıklandı.

Bu anlamda Sony ve Santa Monica’nın oyunu herhangi bir şekilde destekleyip desteklemeyeceği merakla bekleniyordu. Yaptıkları röportajda DeWald ve Cory Barlog, yakın gelecekte oyun için mod desteği sunmayı planladıklarını ve oyuncuların God of War evreninde neleri değiştirip geliştirebileceklerini görmekten heyecan duyduklarını söyledi. Barlog bir adım daha ileri gidiyor ve neredeyse tüm oyunları PC’de modda oynamayı tercih ettiğini söylüyor.

God Of War kadar ünlü bir oyun olmamasına rağmen, Horizon Zero down’ın modlamaya açık olmasıyla, NexusMods’da düzinelerce yenilik ve oyun içi içerikle sonuçlandı. Meraklı bir PS4 oyuncusu şöyle dedi: “God of War’da genç Kratos olsa nasıl görünürdü?” sorusuna bir cevap bulmaya çalıştı ve yukarıda görebileceğiniz videoya benzer bir mod tasarladı.

God of War‘ın Witcher 3’ün yanı sıra modellendiği düşünüldüğünde, yeni karakterler, yeni envanter sistemi, yeni silahlar, yepyeni Atreus ve Kratos derileri ve kıyafetleriyle oyun her zamankinden daha keyifli hale gelebilir.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize oyun gündemi kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu