Oyun Gündemi

Ukrayna ‘dan bir yardımcı da oyun endüstrisinden geldi.

Dünya Ukrayna 'yı desteklerken, oyun stüdyoları boş değildi. CD Projekt RED ülkeyi finansal olarak destekliyor.

Ukrayna tüm dünya tarafından desteklenirken, The witcher ve Cyberpunk 2077’in geliştiricisi CD Projekt RED boşta değil. Stüdyo, doğrudan Ukrayna vatandaşlarıyla çalışan Polonyalı bir hayır kurumuna bağışta bulundu. Ayrıca bunu resmen ilan etti.

Şirket duyuruyu sosyal medya üzerinden yaptı. CD Projekt RED, Ukrayna’ya yapılan saldırının onları şok ettiğini ve kızdırdığını söyledi. Örneğin, stüdyo halka toplam 243.295 dolar bağışta bulunduğunu söyledi.

Ubisoft, CD Projekt Red’den sonra destekçilerden biri

Buna ek olarak, stüdyo bu şekilde bir adaletsizliğe kayıtsız kalamayacağınızı belirtti. Herkesi Ukrayna’yı desteklemeye davet etti. Polonyalı yardım kuruluşu Polska Akcja Humanitarna işgalden etkilenen insanlara doğrudan yardım sağlamak için ek fonlar talep etti.

the-witcher-geliştiricisi-cd-projekt-red-ukrayna-ya-destekte-bulundu

Ukrayna’ya yardım eden başka oyun stüdyoları da var. Başlangıçta Ubisoft var. Assassin’s Creed serisi ile tanıdığımız şirket, Ukraynalı bir çalışana konaklama, gezi ve yeniden yerleşimi desteklemek için ek fonlar teklif etti. Stüdyo ayrıca erken maaş ödemeleri de sunuyor.

Ubisoft, asıl endişesinin çalışanlarının güvenliği ve konforu olduğunu söyledi. Şirketin Ukrayna’da iki stüdyosu var. Bunlardan biri Kiev’de, diğeri Odessa’da bulunuyor.

the-witcher-geliştiricisi-cd-projekt-red-ukrayna-ya-destekte-bulundu

Ukrayna’dan video oyun geliştiricileri de görüşlerini dile getirdiler. En üstte stalker oyunu GSC Oyunu Llostorld geliştiricisi. Stüdyoya ek olarak, rakipler Sherlock Holmes stüdyosu Frogaresares ve suvarium yapımcısı Vostok Games’i de içeriyordu.

Stüdyolar, savaşa karşılık verirken savaş kurbanlarına destek istedi. İnsanları ellerinden geleni yapmaya davet etti.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize oyun gündemi kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu