Sosyal Medya

Twitter, wordpress ile yarışıyor

Twitter'ın, kullanıcıların uzun makaleler yazmasına izin veren Twitter makaleleri işlevi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

2017’de sınırı 140 karakterden 280’e çıkaran Twitter’ın yeni bir özellik çaldığı ortaya çıktı. Kullanıcılar daha uzun metinleri Twitter articles işleviyle yazabilirler.

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde Facebook’un kripto para projesi hakkında bir açıklama yaptı. Dorsey, Diem projesinin zaman kaybı olduğunu belirtti ve şirketi açık bir protokol kullanmadığı için eleştirdi. NFT avatar’ın yardımıyla gündeme gelen Twitter bu kez farklı bir özellik ile karşı karşıya.

Twitter öğe özelliği yakında kullanıcılar için hazır olacak

Tersine mühendislik yoluyla uygulamalarda yenilikler getiren Jane Wong, uzun metinler için Twitter’ın işlevini paylaştı. Wong tarafından paylaşılan ekran görüntüsü “Bir Twitter makalesi oluştur” metnini içerir.

Twitter Makaleleri özelliği yakında kullanıcılara sunulacak

2020’de sıralı Sıralı değerini görüntüleyebilen Threads işlevi etkinleştirildi. Uzun metinler için iş parçacıkları mevcut olmasına rağmen, 280 karakter sınırı nedeniyle birçok kişi tarafından eleştirildi. Kullanıcıların şikayetlerini dikkate aldıktan sonra şirket nihayet yeni özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Bir Twitter sözcüsü, şirketin yakında Twitter’in kalemleri hakkında daha fazla ayrıntı sağlayacağını açıkladı. Analistler, şirketin Medium ve WordPress gibi platformlarla rekabet edebilmek için böyle bir işleve ihtiyacı olduğunu belirtti.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu