Otomobil

TOGG fabrikasından yeni resimler

TOGG Gemlik üretim tesislerinden yeni bilgiler ortaya çıktı. Merakla beklenen araçların geliştirildiği fabrikanın son durumu paylaşıldı.

Türk TOGG aracı 2023’te yola çıkacak. Artık kendini iyi gösteren ve kısa sürede CES 2022’ye de katılacak olan araçtan yeni bilgiler geliyor. Son payıyla otomobillerin üretim sahasına bir göz atma fırsatı bulduk.

Yeni bilgilerin de aktarıldığı değişim, yapıların inşası sırasında gerçekleştirilen ve tamamlanan mevcut projeleri göstermektedir. TOGG, planlarda neredeyse hiçbir aksaklık olmadığını söyledi.

TOGG Gemlik Fabrikası gelişmeye devam ediyor

Gemlik’te bulunan tesis birçok açıdan önemli unsurlar içerecek. Tam 1,2 milyon metrekare üzerinde yer alan fabrika, araç üretiminde verimli kullanım için tasarlandı. İnşaat çalışmalarının da devam ettiği tesisle ilgili ortak bir video sayesinde üç bölümün son durumunu öğrenme fırsatı bulduk.

Boyahaneye göre 14.600 ton çelik toplandı. Ayrıca bu bölüm için 35 bin metrekare çatı ve cephe montajı yapılacak. Son olarak 19 bin 734 metrekarelik kör kalıplama işleminin gerçekleştiği tesiste şu anda üretim hattında çalışmalar sürüyor.

Üretimdeki bir diğer tehlikeli sonuç ise gövde tesisi olarak adlandırabileceğimiz bölümdür. Binadaki çalışmalar sırasında, tam çelik üretiminin yapıldığı biliniyordu. Ayrıca çatı ve cephe panelleri için 60 bin metrekarelik sandviç açık oturum kullanıldı. Tesis için kurulan kör kalıp tam 51.500 metrekare olarak açıklandı. Tıpkı boyahanede olduğu gibi bu departman için de üretim hattı devreye alınmıştır.

Paylaşılan bilgilerin sonuncusu montaj hattına eklenir. 8 Bin ton çelik kullanan bölümün 79 bin metrekarelik çatı cephesi bulunuyor. Ayrıca tesis için 72 bin metrekare kör kalıp kurulumu gerçekleştirildi.

2023 yılında yola çıkacak olan TOGG, devasa tesisi ile de önemli bir üretim alanı inşa etmek istiyor. Şimdi yakın gelecekte, kendilerini iyi gösteren araçlarla ilgili yeni gelişmeleri de duyabiliyoruz.

 Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize otomobil kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu