Haberler

Tesla Ukrayna ‘ya elektrik sağlamak istiyor

Tesla, elektrikli araçlar için ücretsiz şarj istasyonu ile Ukrayna 'da ulaşıma katkı sağlayacak. İşte Tesla'nın ücretsiz elektrik faturası.

Ukrayna’nın devam eden Rus işgaline karşı, ABD ve Avrupalı şirketlerin desteği tek tek gelmeye başladı. Apple, Google ve Amazon şirketlerinin arkasındaki Ukrayna nüfusunun son yardımcısı elektrikli otomobil üreticisi Tesla tarafından sağlanıyor.

Elon Musk’un şirketi Tesla, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden etkilenen elektrikli araç sahiplerine Tesla supercharger istasyonlarını ücretsiz sağlayacağını duyurdu. Ukrayna çevresindeki ülkelerde, tüm süper şarj istasyonları serbest alışverişe izin verecek.

Tesla, parasız elektrikli araçlar için Ukrayna ‘ya şarj istasyonu sunmak istiyor

ABD’li otomobil devi Tesla, savaştan bağımsız olarak elektrikli araç sahiplerine ücretsiz bir kompresör teklif etti. Ancak en yeni ücretsiz güç kaynağı programı, insanların arabalarını yeniden şarj ederek olası felaketlerden hızlı bir şekilde kaçınmalarını sağlayacak.

Musk, Tesla fabrikalarının sayısını artırıyor.

Şirketin yeni duyurusuna göre, sadece Tesla sahipleri değil, markadan bağımsız olarak tüm elektrikli araçlar bu istasyonlardan elektriği ücretsiz olarak doldurabilecekler. Teslarati’ye göre, otomobil üreticisi Ukrayna’daki araç sahiplerine aşağıdaki e-postayı gönderdi:

“Polonya, Slovakya ve Macaristan’ın bazı bölgelerinde ücretsiz olarak şarj edebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren Ukrayna’daki son durumdan etkilenen bölgelerdeki tesislerde hem Tesla hem de Tesla olmayan araçlar için geçici olarak ücretsiz Supercharger’ı etkinleştiriyoruz. Bunun, güvenli bir yere gitmeniz için size gönül rahatlığı vermesine yardımcı olacağını umuyoruz.”

Tesla’nın ücretsiz elektrik dağıtımı haberi sevindirici olsa da, Ukraynalıların büyük çoğunluğunun elektrikli bir arabaya sahip olmadığına dikkat edilmelidir (2021’te Ukrayna yollarında neredeyse 27,000 araçları vardı). Sosyal medyadaki pek çok insan, “Hangi şirket parasız benzin teslim edecek?”sormaya başladı.

Tesla şu anda Ukrayna’da aktif olmasa da, ülkede süper şarj istasyonları açmayı planlıyor. Bu çatışma, bu planları etkiledi olup olmadığı belirsizdir. Tesla CEO’su Elon Musk’un bir başka şirketi olan Space X, interneti Ukrayna ‘ya Starlink ile tedarik edecek.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize Haberler kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu