Sosyal Medya

Tesla ‘nın kasasındaki Bitcoin miktarı açıklandı.

Kripto para alımlarıyla sık sık gündeme gelen Tesla, elinde ne kadar Bitcoin olduğunu açıkladı.

Tesla, kripto para yatırımlarıyla geçtiğimiz yıl birçok kez gündemde yer aldı. Neredeyse bir yıl önce, şirket 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımıyla manşetlere çıkmıştı. Daha sonra, bu yatırım sayesinde 100 milyon dolardan fazla kar elde edebildi. Şu anda kasasında ne kadar BTC var? İşte detaylar…

Tesla kasasında 1,99 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunduruyor

Geçtiğimiz yıl büyük ölçekli kripto para alımlarında başarılı olan Tesla (TSLA), yeni bir SEC dosyasında Bitcoin ile ilgili bir güncelleme yayınladı. Şu anda bu kripto para biriminde 1,99 milyar dolar değerinde bir BTC’ye sahip olduğunu doğruladı.

Popüler otomobil üreticisi geçtiğimiz günlerde, başlangıçta araç alımı için kripto para birimi ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. Ancak bu açıklamadan birkaç gün sonra Bitcoin ödeme seçeneğini kaldırarak kripto konusunda geri çekildi.

Şirket, bu yöntemi kullanarak ödemeleri artık kabul etmeyeceği için Bitcoin için bazı madencilik işlemlerini onaylamadığını belirtti.:

Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle de herhangi bir yakıtın en kötü emisyonuna sahip olan kömür kullanımının hızla artmasından endişe duyuyoruz.

Tesla, Bitcoin yatırımını ilk açıkladığında, toplumun birçok üyesi bu konudaki endişelerini paylaştı ve birçoğu şirketin bunu hiç düşünmediği için sinirlendi. Musk’un cephesinden yapılan açıklamada, üretim hattında yenilenebilir enerjinin yüksek oranda kullanıldığını görürlerse kripto para birimi cinsinden ödeme almaya devam etmek istedikleri belirtildi.

Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin miktarıyla ilgili en son açıklaması su şeklinde.:

31 Aralık 2021’de sona eren yıl boyunca, 1,50 milyar dolarlık Bitcoin satın aldık. Bu tür dijital varlıklarda 101 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı kaydettik. Ayrıca, Mart 2021’de varlıklarımızın bir kısmının satılmasıyla bağlantılı olarak 128 milyon dolarlık kazanç elde ettik.

Bu tür kazançlar, yeniden yapılanma ve diğerlerindeki değer düşüklüğü zararları net olarak konsolide faaliyet tablosunda gösterilmektedir. 31 Aralık 2021 itibariyle bu tür dijital varlıklarımızın adil piyasa değeri 1,99 milyar dolardı.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu