Otomobil

Tesla ‘nın en hızlı arabası olan Model S Plaid rekor kırdı.

Tesla'nın en hızlı otomobillerinden biri olan Tesla Model S Plaid, 8.94 saniyede 251 km / s hıza ulaştı.

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi olarak kabul edilir. Elektrikli otomobiller sayesinde şirket birçok rekora imza atıyor ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

Tesla Model S Ekose, hızı nedeniyle birçok kişi tarafından çok sevildi. Özellikle hızlanma açısından, araç yeni bir hız rekoru kırdı. Bu rekorla, araba kendini muazzam bir şekilde kanıtladı!

Tesla Model S Ekose, 9 saniyeden daha kısa sürede 251 km / s hıza ulaşıyor.

Tesla Model S Ekose 1020 beygir gücü üretebilir. Diğer araçların aksine araç sadece 2 saniyede 0-100 km / s hızlanıyor ve yüksek hızlara kolayca ulaşabiliyor. Otomobil son testlerde 8.94 saniyede 156 mil / saat (251 km / s) hıza ulaştı ve yeni bir rekor kırdı.

Daha önce, araba 9.23 saniyede bu hıza ulaşmıştı. Plakalı aracın sahibinden yapılan açıklamada, aracın bu iş için özel olarak modifiye edildiği bildirildi. Aracın ağırlığının normal versiyona kıyasla önemli ölçüde azaldığı söylendi. Aracın motorunda herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Açıklamalarda bu kontrol testinin uzun süredir yapıldığı ve testin sonunda aracın lastiklerinin tamamen tahrip olduğu belirtildi. Twitter’in bu yüksek profilli yazısının altında Elon Musk’tan bir mesaj geldi. Tesla CEO’su Musk “muhteşem” ile cevap verdi.

Tesla Model S Ekose, ilk tanıtımından bu yana herkesin dikkatini çekti. Sağlar, öncelikle, kullanıcılarına sunduğu teknoloji, gücünü herkese göstermek yönetmek. Bu, Tesla’nın son yıllarda tanıttığı Tesla Roadster’ın zaten yayınlanmış bir versiyonudur.

Araç 130 kWh’lık bataryaya sahip ve tam şarjla ortalama 628 km yol alabiliyor. Otomobilin fiyatı diğer versiyonlara göre biraz daha yüksek. Araba ABD’de yaklaşık 130.000 dolara satılıyor.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize otomobil kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu