Otomobil

Tesla ‘nın 14 milyon takipçili fenomene ‘iftara’ davası!

Tesla ,otomobillerine karşı asılsız iddialarda bulunan sosyal medya fenomenine karşı dava açtığını açıkladı. Detaylar burada..

Otomotiv endüstrisindeki değişimin öncülerinden biri olarak lanse edilen Tesla, otomobilleri hakkında yanlış ve asılsız bilgiler verdiği gerekçesiyle 14 milyon takipçisi olan bir sosyal medya fenomenine dava açtı. Şirket, fenomenin bazı videolarda Model 3’ün var olmayan arızaları ve sorunları olduğunu ve bunları kirle doldurduğunu gösterdiğini iddia ediyor.

Tesla ‘nın fenomene karşı ‘hakaret davası’

Tesla China, bir süre önce sosyal medya fenomenini, ilk paylaştığı videolarda asılsız bilgiler vererek kullanıcıları ve potansiyel alıcıları korkuttuğu için dava ettiğini duyurdu. Bunun nedeni Nisan 2021’de yayınlanan bir karşılaştırma videosudur.

Arabalarla ilgili araştırma videolarıyla fenomen haline gelen Xiaogang Xuezhang Tiktok’un Çince versiyonu olan Douyin’de 14 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Davanın nedeni, Nisan 2021’de yayınlanan ve Tesla Model 3 ve XPeng P7 modellerinin otomatik acil fren sistemlerini karşılaştıran bir video.

Model 3’ün hızlı fren sisteminin iki kez arızalandığını ve devreye alınmadığını, aksi halde XPeng P7 modelinin başarılı bir iş çıkardığını iddia eden fenomenin kısa viral videosu da Tesla’nın dikkatini çekti.

Ek olarak, bazı Tesla kullanıcıları iddianın orijinal bir astarı olmadığını ve fenomenin gaza basarak otomatik fren sisteminin açılmasını kasıtlı olarak engellediğini iddia ederken, diğerleri bunun şirket için bir karalama kampanyası olduğunu iddia etti.

Tesla ayrıca, şu anda gerçek bir astarı olmayan araçlarına karşı iddialarda bulunan insanlara karşı daha katı bir tutum sergilemek için Xiaogang Xuezhang’a karşı dava açtığını açıkladı. Sürecin önümüzdeki birkaç ay içinde tamamlanması bekleniyor.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize otomobil kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu