Oyun Gündemi

Sony ‘nin PlayStation 4 için planları henüz kesinleşmedi

PlayStation 4 oyun dünyasına veda etmek istemiyor. En son bilgiler Sony ‘nin üretime devam edeceğini gösteriyor. 

Sony cephesinin hala PlayStation 4 için planları var. Halen şirketin en çok satan konsollarının başında olan cihazdan vazgeçmek kolay değil. En son bilgiler Sony’nin de yeni adımlar atacağını gösteriyor. 

Amiral gemisi PlayStation 5 için şirket, sorunları hissetmemek için yeni yollar sunuyor. Şirket PlayStation 4’ü umuyor. 

Sony PlayStation 4’ü üretmeye devam edecek 

Bloomberg’in raporu, şirketin 2022 hedeflerine açıklık getiriyor. PlayStation 5’i Kasım 2020’de piyasaya süren Sony, pandemiden hemen sonra kitlesel kıtlık yaşadı. Diğer tüm endüstriler gibi çip üretimini bozan salgınla uğraşan şirket, yakın gelecekte çeşitli çözümler arıyor. 

 

PlayStation 4’ün üretimini 2021 yılı sonuna kadar durdurmayı planlayan şirket, bu kararı son gelişmelere dayanarak gözden geçirecek. İlk bilgiler, eski nesil konsolların üretiminin en azından 2022 için devam edeceğini gösteriyor. PlayStation 4 cihazlarının yardımıyla şirket, PlayStation 5üzerindeki talep baskısının da üstesinden gelmek istiyor. 

Bu fikir mantıklı gelse de önemli soru işaretleri var. Çünkü eski nesil olarak adlandırılan PlayStation 4 zaten çok fazla oyun barındırabiliyor. İnşaatçılar tarafından (hatta inşaatçılar tarafından) yürütülürler. Bu nedenle, bunun oyuncu tercihlerini nasıl etkileyeceği belli değil ve Sony’nin bir atılım yapması gerekebilir. 

 

Toplamda satılan 116 milyondan fazla konsolun piyasaya geri dönmesi şirket için iyi bir neden olabilir, ancak oyuncular bunu düşünmüyor. Çünkü bu aksaklıkların PlayStation 5 için planlanan yenilikleri yakalamaya yardımcı olacağını gösteren yorumlar da var. Oyun endüstrisinden önemli bir gelir elde eden Japon devi PlayStation 4’e bir şans daha verecek. 

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize oyun gündemi kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu