Oyun Gündemi

Sony ,Microsoft’a misilleme olarak EA Oyunlarını satın alacak mı?

Oyun tarihindeki en büyük satın alma işlemi devam ediyor. En son analizler, Sony cephesinin Microsoft'a yanıt vereceğini gösteriyor...

Bildiğiniz gibi, 2022 oyun ve eğlence tarihindeki en büyük alımlardan biriyle açıldı. Microsoft, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Activision Blizzard’ı 68 milyar dolara satın alarak oyun dünyasında büyük bir patlama yarattı.

Rakip Sony’nin pazar paylarını sadece bir günde yüzde 15 azaltan bu hareket, çok daha büyük gelişmeler için bujiyi ateşlemiş olabilir. Önde gelen analistler, Sony cephesinin yakında Electronic Arts’ı satın almak için bir hamle yapacağına inanıyor.

Sony EA, Take-Two ve Ubisoft’u hedef almış olabilir!

25 Milyondan fazla Game Pass abonesi ve son 2 yılda inanılmaz bir yükseliş eğilimi ile Microsoft Microsoft Xbox cephesi, Bethesda ve son olarak Activision Blizzard’ın satın alınmasından sonra güçlü bir gösteri haline geldi. Microsoft’un Call of Duty, overwatch ve Hearthstone gibi birçok tanınmış yapımın haklarını satın almasıyla oyun dünyası büyük bir savaşın eşiğinde.

Nintendo’nun kendi kemik kütlesi olmasına rağmen, Sony’nin yapımlarının da PC’ye gelmesi, denklemi konsol savaşlarında tamamen farklı bir konuma getirdi. PlayStation sahipleri, konsola özel prodüksiyonların PC’ye tek tek gelmesi ve Sony’nin Game Pass gibi bir abonelik sistemine geçmemesi nedeniyle yaklaşmakta olan süreçten endişe duyuyor.

Sony’ye yakın kaynaklardan ve analistlerden gelen en son bilgiler, ünlü Japon şirketinin Microsoft’a misilleme yapmaya hazır olduğunu söylüyor. Hollywood Reporter ile konuşan tanınmış analistler, Sony’nin üç farklı şirket satın almayı ciddi olarak düşündüğünü söylüyor. Yıllık 38 milyar Euro’luk piyasa değeri ile EA Games bu şirketlerin ön saflarında yer alıyor. Sony’nin satın almak istediği diğer şirketler ise Fransız oyun devi Ubisoft ve Rockstar Games.…

Elbette EA, FIFA serisi ve bu üç şirketin diğer değerli prodüksiyonlarıyla çok daha öne çıkıyor, ancak NBA 2k22 ve GTA biçimindeki yıllık para basma prodüksiyonlarıyla Take-T Llovo da çok güçlü bir aday… Analistler, Ubisoft’un Sony’nin satın alma hedefleri arasında en düşük yeri işgal ettiği konusunda hemfikirler.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize oyun gündemi kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu