Google

SEO uyumlu bir makaleyi nasıl yazabilirim?

SEO uyumlu makaleyi nasıl yazabilirim? Nasıl yazarsam uygun olur? Diye düşünüyorsanız cilginteknoloji.com sitemizden bilgileri öğrenebilirsiniz. İşte Detaylar!!

SEO uyumlu makaleler yazmak veya SEO uyumlu içerik oluşturmak için en önemli ön koşul özgünlüktür. SEO kriterlerini karşılayan ancak hiçbir anlamı olmayan kelimelerden oluşan bir koleksiyondan SEO uyumlu içerik iyi değildir. SEO ve okuyucular için hiçbir değer yoktur. Böyle bir makale yazarsanız, sayfanızda ziyaretçi trafiği almazsınız. Sitenizin kalitesinden şüphe duyan ziyaretçiler sitenizi terk eder. Bu sayede sitenizin Google SEO kriterlerinde tuhaf gönderiler nedeniyle önemli bir yer tutan “ziyaretçi hemen çıkma oranı” artar. Siteye gelen ziyaretçilerin süresi de azalır. Orijinal içeriğin kalitesini yüksek tutarak ziyaretçinin kalış süresini artırabilirsiniz. İçeriğin orijinalliği ve kalitesi ne kadar yüksek olursa, Google tarafından o kadar yüksek ödüllendirilir. Bununla birlikte, makaleniz SEO kriterlerini de karşılamalıdır.

Önemli sonuç; Bu yazıda SEO uyumlu makaleler hakkında herhangi bir art niyet taşımadan yazabileceğiniz tüm bilgileri bulacaksınız. Nedeni oldukça basit bir şekilde formüle edeceğim. Rekabetimiz SEO işinde çalışan meslektaşlarımızla değil! Dünya İle. O halde sadece Türkiye ile değil, tüm dünya ile rekabet edebilmek için hep birlikte “mükemmel” olalım!”. Başarılı bir SEO makalesi yazmak istiyorsanız, çok fazla işimiz var, ancak çok az zamanımız ve insan gücümüz var.

SEO uyumlu makale nedir?

SEO uyumlu makaleler veya SEO dostu içerik, arama motorlarının üst sıralarında SEO kriterlerine göre oluşturulan içeriğin adıdır. Bazı SEO çalışanları ve dijital pazarlamacılar bu içeriğin anahtar kelimelerle doldurulması gerektiğini düşünmektedir. Ancak bu tür yazı ve uygulamalar SEO dostu, SEO düşmanı uygulamalar değildir. SEO uyumlu içerik oluşturmanın amacı, arama motorlarının içeriğinizi daha rahat bulmasını ve analiz etmesini sağlamaktır. Bu şekilde, arama motorları arama terimlerini içerik konunuza daha rahat bağlayabilir.

Yeni bir lloydeb web sitesi kuruyorsanız ve doğru SEO çalışmasını nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yazdığım “Arama Motoru Optimizasyonu” yüksek lisans tezime bir göz atabilirsiniz.

SEO uyumlu Makale Yazma ve SEO Uyumlu Makale Yazma Kriterleri

SEO uyumlu bir makale yazıyorsanız, bu tavsiye aşağıda yararlı olacaktır. Bilmeniz gereken ilk şey, Google Arama Motoru Optimizasyonu Temelleri belgesine göre, “orijinal ve kaliteli içerik” tüm SEO kriterleri arasında en önemlisidir. Yüksek kaliteli SEO uyumlu bir makale, yalnızca Google arama sonuçlarında size yüksek bir sıralama getirmez. Ayrıca, içindeki tüm anahtar kelimeleri içeren uzun kuyruklu terimleriniz için yüksek bir ziyaretçi trafiği getirir. Bu anlamsal arama terimleriyle, hayal edebileceğinizden daha fazla ziyaretçi trafiği oluşturursunuz.

 

En önemli çıkarım; okuyucuya saygılı, faydalı olmak isteyen ve sorulan sorunun cevabı olan SEO uyumlu makalelerin başarılı olmasıdır.

 

SEO uyumlu makaleler için kriterler nelerdir?

1-Web sitenizin genel SEO durumu

Bir makale ne kadar iyi olursa olsun, bazen arama sonuçları sayfalarında (SERP) uzun süre ilk sırada olmayacaktır. Web sitenizin genel SEO durumu makale sıralamasını etkiler. Bu sürenin bazen bir yıla kadar uzadığını gördüm. Ancak makaleniz gerçekten iyiyse, sitenizin durumu ne olursa olsun, genellikle daha iyi sıralamalara yol açacaktır.  Okuyucuya fayda sağlayan her makale başarılıdır. Ancak sitenizin genel SEO durumu çok kötüyse, makaleniz istediğiniz kadar başarılı olmayacaktır. Web sitenizin karşılaması gereken tasarım kriterleri ve SEO kriterleri hakkında bilgi almak için linklere tıklayabilirsiniz. SEO uyumlu makaleler yazmakta ne kadar başarılı olursanız olun sitenizin altyapısının SEO kitleyenleri de sağladığından emin olmanız gerekir.

2-Makale Konusu

SEO uyumlu bir makale konusu seçerken ideal, bir sorunun cevabı olan makaleler oluşturmaktır. Ne? Ne zaman? O nedir? Nasıl? Nerede o? Kim? Bu nedenle, 5N 1K sorularına cevap veren makaleler, en iyi trafiği alan makalelerdir. SEO uyumlu makale konularını bulmanın en kolay yolu, Google arama’nın ilk sonuçlarından sonra gelen “Kullanıcılar da istedi” bölümüdür. Hangi aramaların en dikkat çekici olduğunu bulmak için Google Trend’i de kullanabilirsiniz. Ek olarak, SEMrush gibi SEO araçları, kullanıcıların sizin için hangi arama kelimelerini ve sorularını sorduğunu bulmak için araçlara da sahiptir. Kalıcı üyelik pahalı olsa da SEMrush haftalık ücretsiz üyelikler ile projelerinizi detaylı bir şekilde analiz edebilir ve çeşitli arama terimi önerileri alabilirsiniz.

3-Kararlılık

İçeriğe girerken kararlılık başarı getirir. Düzenli ve düzenli makaleler yazmak, Google algoritmalarının sevdiği bir çalışma şeklidir. 100 makaleyi bilgisayara yazmayın ve ardından ① sayfasına yükleyin. Google algoritmaları bunu doğal ve iyi bir iş olarak görmeyecektir. Gerçek şu ki, her öğe bittiğinde, web sitesine eklenecektir.

4-Daha Fazla Kelime İçeren İçerik

Birçok SEO şirketi web sitelerinde ideal makalenin en az 300 kelimeden oluşması gerektiğini yazıyor. Ancak okuyuculara konudan ayrılmadan yararlı bilgiler veren uzun makaleler daha fazla başarıya sahiptir. 1500 Kelimeye kadar olan makaleler giderek daha popüler hale geliyor. Ancak iyi bir soruyu cevaplayan kısa bir makale, uzun bir makale kadar başarılı olabilir.

5-Başlıkların ve alt başlıkların düzeni

Makalenizi okumayı kolaylaştırmak için başlıklar ve alt başlıklar içeren bir metin düzeni tasarlayın. Tüm başlıkların büyük harflerle yazılması doğru değildir. Tamamen büyük harflerle yazılmış cümleler, internet dünyasında çığlık atmak anlamına gelir. Başlıklardaki ilk harfe büyük harfle ve ardından küçük harfle devam edin.

6-Anahtar Kelime Oranı

Bir metindeki bir terimin arama yazılımı tarafından”arama terimi” olarak kabul edildiğine dair bilimsel bir oran vardır. Birçok yerde farklı değerler okumanıza rağmen, doğru değer% 5 ile% 8 arasındadır. Bu değerler yazı madenciliği biliminden gelmektedir. Tüm bilgisayar bilimleri dersi işe yarıyor, değil mi? Bir makalede bu değerden daha az ilk yerleştirmek istediğiniz terimi kullanırsanız, anahtar sözcük olarak tanınmaz. Daha fazla sayıda makale kullanırsanız, makaleniz spam olarak tanınabilir. Bir sözcük teriminin anahtar sözcük olarak ele alınabilmesi için sayfanın bu sözcükten daha fazla sözcük içermesi gerekmez. Burada Türkçede sıkça kullanılan bağlaç ve sıfatların da orana dahil edildiğine dikkat edilmelidir. Bu nedenle, “bir”, “çok”, “ve “, “veya” kelimelerini anahtar kelimeden daha fazla kullanmayın.

7-Tam Olarak Eşleşen Arama Terimlerini Kullanma

Arama terimleri birkaç kelimeden oluşuyorsa, makalede sıralama yerine tam eşleşmeyle kullanıldığından emin olun. Aralarına başka kelime girmemesine dikkat et. Örneğin, bu sayfada “araç kiralama şirketleri” arama terimi görünmelidir. Araba…(diğer bir deyişle… Kiralama şirketleri” harfine tam olarak uyan yazının etkisi farklıdır.

8-Yazım kurallarına uyun

Mümkün olduğunca yazma kurallarına uyun. Google, okunması kolay içerik ister. Noktalama işaretleri buna izin verir. Doğru koymadığınız veya kullanmadığınız noktalama işaretlerini de okuyucunun gözünden atarsınız. Noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmayı unutmayın. İstanbul Türkçesini kullandığınızdan emin olun. ” gidiyorum”,” geliyorum” değil,” gidiyorum”,” geliyorum” yazmayın. Kendi lehçenize göre değil, Türk dil kurumunun kurallarına göre yazmayın. Her cümlenin özne, nesne, sıfat ve sonda fiilinin bir kuralına karşılık geldiğini deneyin. Fiilsiz ve havada cümleler kullanmaktan kaçının. İstediğiniz arama terimlerini seçin. Okuyucu için vurgulanması doğru olduğunu düşündüğünüz kelimeler ve ifadeler için kalın harfler kullanın. Bu kriter için yazım kurallarını rahatlatabilirsiniz.

9-Kısa ve akıcı cümleler kullanın

Kısa cümleler okumayı kolaylaştırır. Ayrıca paragrafları doğru şekilde oluşturun. Bir cümleden oluşan paragraflardan kaçının. Bir paragraf en az 4-5 cümleden oluşmalıdır. Amaca hizmet etmiyorsa, akan metni sürekli paragraflara bölmenin bir anlamı yoktur.

10-Akademik Yazım Kuralları En İyisidir

SEO uyumlu makaleler yazmak istiyorsanız akademik dünyanın diline yakın bir dil kullanın. Google’ı icat eden Larry Page ve Sergey Brin akademisyendi. Ve neredeyse tüm Google çalışanları akademisyendir. Doğru makale kriterlerinin akademik yazım kurallarına yakın olmasından daha doğru ve doğal bir anlayış var mıdır?

11-Kişisel temaslardan ve yasak kelimelerden kaçının

Mümkün olduğunca kişisel konuşmalardan ve argolardan kaçının. Sağlık, beslenme gibi konularda makaleler oluştururken, belirli ilaç adlarından ve tartışmalı tedavi adlarından bahsetmekten kaçının. Bu tür terimlerin kullanıldığı sayfalarda Google Ads reklamlarıyla ilgili sorunlar da vardır. Google, reklamlarınızı kabul edemez veya sınırlı gösterim reklamları sunamaz.

12-Makale Kategorileri Oluşturma

Makalelerinizin ortak bir teması varsa, lloeb web sitenizde uygun anahtar kelimeyle tek bir kategoride birleştirilmeleri doğru olacaktır.

13-Web sitenizin konusu hakkında makaleler yazın

Makalenizde sektörünüzle ilgili bir soruna odaklanırsanız, iyi bir ziyaretçi trafiği elde edersiniz. Sitenizin ve anahtar kelimelerinizin üzerinde durulmadığı, ancak iyi bir konuya iyi bir cevap olduğunu düşündüğünüz makaleleri sitenize taşımak başarı getirmeyecektir. İstisnalar dergiler ve haberlerdir.

14-Google Arama Konsolu’nu Nasıl Kullanacağınızı Öğrenin

Makalenizi yazdıktan sonra hemen Google Search Console’u kullanarak dizine ekleyin. SEO uyumlu makaleyi yazdıktan sonra, kullandığınız ① web sitesinin geçerli sit site haritalarını kullandığından emin olun. Bunlar sitemap.es ayrıca, ①ml formunda olduğu gibi çeşitli şekillerde de çıktılanabilir. Ama genel olarak, hepsi.”llovml ” uzatıldı. Web sitenizin bir site haritası olduğundan ve bu site haritalarının Google Arama Konsolu’na eklendiğinden emin olmak için tasarımcınıza danışın.

15-İçeriğinizi Sık Sık Güncelleyin

Güncellenen içerik ilerlemeye daha meyillidir. SEO uyumlu makaleyi yazdık, bu yüzden sonuna kadar rahat edeceğimizi düşünmeyin. Google akımı seviyor. Makalenizi zaman zaman yararlı bilgiler ekleyerek güncelleyin. Eski makaleler geliştirmek, yeni konularda makaleler oluşturmaktan daha iyidir. Google Search Console’u kullanarak bu güncellemeleri hemen dizine ekleyin.

16-Makaleniz İçin Sadece Bir Konu

SEO uyumlu bir makalenin temel gereksinimlerinden biri, yalnızca bir konu olmasıdır. Siz ilerledikçe içerik odağının değişmediğinden emin olun. Makalelerinizi sandviç yöntemini kullanarak yazın. İlk paragrafta konunun genel bir özetini verdikten sonra, konuyu içerikte geliştirin. Son paragrafta, konunun kısa bir özetini yapın ve sonuçları yazın. Her ne kadar böyle bir yazım her zaman mümkün olmasa da idealdir.

17-Malzemelere Yaz

Son yıllarda, Google aramalarında yazılan içeriğin genellikle öne çıkan içerik bölümünde yer aldığını fark ettim. Baştaki noktalarla ilgili açıklamalarınızı yapın. Malzemelerle yazmak da daha az yazım hatası yapmanıza yardımcı olur.

18-Çevirilerden Makaleler Oluşturma

SEO uyumlu makaleler yazmanın ve üretmenin en iyi bilinen yolu diğer dillerden çeviri yapmaktır. Burada bazı engellerin olacağını unutma. Öncelikle, içerik kaynağının sizden önce başkası tarafından kullanılmadığından emin olun. Çevirdiğiniz metinden alıntı yaparak www.copyscape.com gibi kontrol noktalarını kontrol edin. Çevirdiğiniz içeriğin gerçekliğini garanti edebilseniz bile Google Translate ile çevirileri gözden geçirmeniz şarttır. Okuyucunun sitenizle alay etmesine bile neden olabilir, çünkü içeriği çok anlamsız cümlelerle kullanmak tamamen gerektirir. Ayrıca, Google Translate’in bire bir çevirileri Google algoritması ile giderek daha fazla tanımlandığından fayda oranları düşüyor. Bu yüzden yazarken tekrar okumalı ve düzenlemelisiniz. Bu düzenlemede yukarıda da okuduğunuz özellikleri uyarlamak ideal olacaktır. Google Translate’i kullanmak istiyorsanız, doğrudan bu adresten çeviri yapın.( https://translate.google.com /) ilginçtir ki, Chrome çeviri modülünü kullanan çeviriler bu adresteki sonuçlar kadar başarılı değildir. Google algoritması, çeviri yaparak oluşturduğunuz içeriğin uzunluğundan şüphe eder. Bu şüphe akademik yazılara bakmakla aynıdır. İçeriğin kaynağı doğrudan sizin bilgileriniz değilse, makalenin sonundaki kaynaklara bağlantı vermek yazınıza zarar vermez. Makalenizin orijinal sahiplerine bağlantılar verirseniz, Google’ın algoritmaları bu makaleleri daha değerli bulacaktır. Bu yazıyı size de çevirdim ve web sitemde kullandım ve etik olup olmadığına dair sorulardan biraz arınmış olacaksınız.

19-Makalenizdeki Bir Bağlantıyı Kullanma

SEO uyumlu bir makale yazarken bir diğer önemli nokta, okuyucuyu siteniz üzerinden yönlendirecek alakalı bağlantıların yerleştirilmesidir. Önceki ve sonraki içeriğe bağlantılar girin. Uzun bir makale yazmak öne çıkmanın harika bir yolu olsa da, tüm konuyu tek bir makaleye dökmek yerine birkaç farklı makaleye ayırabilirsiniz. Böylece okuyucu sitenize bağlantılarla girecektir. Buna ek olarak, konunun anlaşılması kolaydır. Ve daha büyük bir sonuç elde edersiniz – Google için önemli değerlendirme kriteri olan “hemen çıkma oranını” düşürürsünüz. İyi bir fikre ne dersin?

20-Makalede Görsel Kullanım

Buna kesinlikle fazla dikkat etmesem de, bir makaleyi resimlerle süslemek iyi bir fikirdir. Okuyucuyu bu sayfada daha uzun süre tutacak ve konuya odaklanmasına yardımcı olacaklar. Kullanmakta olduğunuz resimlerin lisanslı olduğundan emin olun. Ne yazık ki Türkiye’deki bazı para avcısı avukatları lisanssız görüntü kullanma bahanesiyle bu görüntüleri kullanan internet sitesi sahiplerinden para sızdırmaya çalışıyor. Evet, lisanssız imaj kullanmak etik değildir ve yasa dışıdır, ancak bu imaj satan şirketlerin asıl suçluları bu hukuk firmaları değildir. Lloydeb web sitesinin sahiplerini dava tehdidiyle suçlamak için boşluğu kullanıyorlar. Bu nedenle, bu kişilerle iletişim kurmak yerine lisanslı veya telifsiz görüntüler kullanın. Bu görüntülerin özgünlüğünü büyük bir filigran logosuyla da koyabilirsiniz. Elbette, bu logo sizi lisanslamadan muaf tutmaz, ancak resimlerin Google için geçerli sayılmasını sağlar. Ancak, kullandığınız resimlerin Google Page Speed Insights testlerini geçecek şekilde optimize edildiğinden emin olun.

21-Öğe meta tanımları oluşturma

Makaleye bağlantılardaki karakter sayısı kısa tutulmalıdır. Makalenin başlığı 60 ila 70 karakter uzunluğunda olmalıdır.

22-Makale Meta Tanımı

“Meta Açıklaması” girin, yani meta tanımı 150 ila 160 karakter uzunluğunda olmalıdır. Kural olarak, bu bölüm Google arama sonuçlarındaki bağlantıdan sonra içeriğin ne olduğunu ve nasıl göründüğünü belirler.

23-Makale Bağlantısında Arama Terimi Kullanma

Anahtar sözcük terimlerinin makale bağlantısının yanı sıra makale başlığında (başlık) ve makale açıklamasında (meta açıklama) göründüğünden emin olun. Bu bölümlerin dışındaki arama terimlerinin makalenin ilk cümlesinde ve son paragrafında olduğundan emin olun. Hiçbir durumda makale bağlantısında ve başlığında yalnızca büyük harfler kullanmayın.

24-Kurallı Etiketi Kullanma

Eğer aynı madde çeşitli bağlantılar gösterilir, ardından bu bağlantılar, bir “standart”olarak etiketlenmiş olması gerekir. Bu, bu etiketli makaleyi Google endeksleme’de kullanan Google yazılımını ifade eder. Bu yinelenen “yinelenen” bağlantı sorunu ortadan kaldırır.

25-Makale Anahtar Kelimelerini Kullanma

Makalede anahtar kelimelerin ne olduğunu yazmak için yararlı olduğu düşünülen bir uygulamaydı. Bu fayda şu anda birçok kaynakta tartışılmaktadır. Yine de, llow web sitelerinde bu bölümleri içerik yönetimi ile dolduruyoruz. Makalenin “anahtar kelimeler, ① Tuşu” bölümünü girerseniz(word1, word2, word3,… bir yazıma bakıyoruz. Bu eski moda “anahtar ①” yerine yeni bir anahtar kelime düzeni olarak sunulan “zengin snippet’i”(zengin sonuçlar) kullanmak çok daha yararlı olacaktır. Tabii ki, sayfanızın altyapısı bunun için ek yazılıma sahip olmalıdır.

26-Makale Bağlantısı Takma Adı

Tarayıcıda görüntülenen makalenin bağlantısını ifade eder. Burada ilginç bir deneyim yaşayacağım ve farklı bir kullanım önerisi yapacağım. Görüntülenen bağlantıda “alias” yani Türkçe karakterlerin kullanılmasının SEO analiz sitelerinin uyardığının aksine Google için bir sorun olduğunu görmedim. Bunun gerçekten yardımcı olduğunu bile fark ettim. Örneğin: “https://www.ankailaclama.com/b%C3%B6cek-t%C3%BCrleri.html “buna benzeyen bağlantım, “hata” araması gibi çok temel bir kelime aramasının ilk sayfasında geldi. Ve tarayıcıda bağlantı https://www.ankailaclama.com/böcek-türleri.html ” şeklinde görüldü. SEO analiz yazılımı ve ingilizce tabanlı web siteleri Türkçe analiz yapamaz. Birçoğu Latince Ettended ve UTF-8 karakter kodlamasını görmezden geliyor. Hatta “meta title” ve “meta description” daki SEO analiz sayfalarının yine hatalı sonuçlar verdiğini görüyorum. Örneğin, “ü” harfinin “% C3% BC” olarak görüntülendiğine işaret eden birçok SEO analiz sitesine rastladım.

27-Makale Gövde Metni Kurgusu

SEO uyumlu makaleler, Google’ın önerdiği H etiketlerinin de kullanılmasıdır. Öyleyse, makale içeriğiniz için yukarıdaki temel bilgilerin yanı sıra H etiketleri ve <strong>, <bold> etiketlerinin kullanımına da değinelim.

Makale sayfanızın yalnızca bir H1 etiketi olması önerilir. Bununla birlikte, H2 veya H3 etiketleri hakkında tartışmalar vardır. Yabancı SEO analiz siteleri alışkanlığı olan 4 H2, 6 H3, 8 H4 gibi rakamlar var. Ancak, bunlar bağlayıcı değildir. Ancak sıralama sorunu zorunluluk ile ilgilidir. Yukarıdan aşağıya doğru tek bir H1 etiketi olacağı açıktır. Daha sonra H2 etiketleri ve H2 etiketleri arasında H3 ve H4 etiketleri kullanılabilir. Bir makalede 1 H1’i şiddetle tavsiye ediyorum, en az 3-4 H2 etiketi kullanın. H3 ve H4 etiketlerinin kullanımı, öğe içeriğinin uzunluğuna ve düzenine bağlıdır. Burada tez yazım kuralları olarak temelin nasıl akla gelmesi gerektiği ile ilgili sorular yanıtlanmaktadır. Tez yazarken yalnızca büyük harflerle kullanılan bölüm başlıklarını ihmal ederek, makaleye H etiketlerinin yerleştirilmesine ilişkin bir tez yazma kılavuzunu temel alabilirsiniz.

Önemli anahtar terimler, bir cümlede olmasına rağmen, H’de de bulunabilir. Diğer anahtar kelimeleriniz için <strong> ve <bold> etiketlerini kullanın. Bir cümleyi vurgulamak için bu etiketleri de kullanabilirsiniz. Ancak, bunu% 5 ve% 8 kuralını unutmadan yapın. Bu nedenle, 1000 kelimelik bir makalede en fazla 50 ila 80 anahtar sözcük varsa, bu düzeyde <strong> ve <bold> etiketini kullanın.

28-Makaledeki kaynakları görüntüleme ve bağlama

Makalenin içinde bir bağlantı kullanmak yararlıdır. Sen artık sitede kullanıcı tutmak için fırsat verecektir. Bu, sitede harcanan süreyi artıracaktır. Her durumda, başka sitelere bağlantı vermek istiyorsanız, “noopener, noreferrer, nofollo₂” etiketlerini kullanın. Bu etiketler, bağlandığınız sayfanın sitenizin sıralamasından yararlanmasını engeller. Bağlandığınız sitenin skordan faydalanmasını istiyorsanız “dofollo ①” etiketini belirtebilirsiniz. Yine tecrübelerimden gördüğüm bir özellik, hem okuyucu hem de algoritmalar için sayfanın güvenilirliğini arttırdığı için makalenin altındaki kaynağı uzun makalelerde göstermek ve bu kaynağa “nofollo₂” bağlantısıyla bağlantı kurmak için kullanışlı bir uygulamadır. Daha önce alıntı yaptıysanız ve bazı içerikleri başka bir yerden değiştirdiyseniz, bu davranış etik olacaktır.

29-Makale yapısı verileri oluşturma

SEO uyumlu makaleler söz konusu olduğunda, artık zengin snippet’ler olarak adlandırılan yeni yapısal veri tanımları önem kazanmıştır. Schema.org kaynak bu sistemdir. Google, bu zengin veri işaretlemesini henüz bir sıralama sinyali olarak görmese de, indekslemeyi kolaylaştırdığını belirtmiştir. Bu nedenle, amaç SEO uyumlu bir makale yazmaksa, zengin snippet’ler Google’ın makalenizi doğru şekilde dizine eklemesinin önemli bir yoludur. Yapısal verileri tanımlamak için Google yapısal veri İşaretçisini ve doğru işaretlenip işaretlenmediklerini belirlemek için Google Zengin sonuçlar veri Testini kullanabilirsiniz. Daha verimli ve verimli bir yöntem, site yazılımınız Lloydpress veya Joomla ise yapılandırılmış verilerin işaretlenmesinde size yol gösterebilecek bileşen yazılımı kullanmaktır.

30-Makaledeki Etiketlerin Kullanımı

Makalenin sonundaki etiketler, kullanıcıları site içinde taşımak için kullanışlıdır. Ancak, bu etiketleri Google’da dizine eklemek kötüdür. Bu etiketler, sayfa oluşturucu tarafından istenen sayıda oluşturuldukları için bir tür sahte bağlantıdır. Etiketler ” Robotlar.”T ①” dosyasıyla dizin oluşturmayı engelleyebilirsiniz.

31-Parça Düğmelerini Kullanma

Makalenizi paylaşmak, ziyaretçi trafiği ve yeni geri bağlantılar oluşturmanın harika bir yoludur. Düğmeleri makalenizin sonuna yerleştirmeyi unutmayın. Çoğu içerik yönetim sisteminde, bu özellik ek yazılımla eklenebilir.

SEO uyumlu içerik hangi içerik için yazılmıştır?

① Sayfanızdaki her içerik SEO yönelimine göre yazılmış olsaydı harika olurdu. İlk başlangıç noktası, lloydeb web sitenizin ana sayfası olacaktır. Sayfanızın ana sayfasının arama terimleri, ürünler, hizmetler ve işletmenizle ilgili en sık sorulan soruları ve cevapları içerdiğinden emin olmalısınız.

Ana sayfadan sonra seo uyumluluğunu kaydettiğiniz makaleler ürün ve hizmetlerinizin bölümü olacaktır. Tüm ürün ve hizmetlerinizin açıklamasının yukarıdaki kriterlere göre yazıldığından emin olursanız rakiplerinizden farklı olursunuz.

Ardından seti blog sayfalarıyla doldurun. Blog gönderilerinde işletmenizle ilgili sorulara yanıt veren SEO uyumlu makalelerle bitirin!

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize Google kategorisinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu