Mobil Teknoloji

Samsung’un güvenlik güncelleştirmesini Ocak ayında alması planlanıyor. 

Samsung, Ocak ayı güvenlik güncellemesini yayınlamaya başladı. Bu güncelleme birçok Galaxy serisi cihaz alacak. 

Samsung, akıllı telefonları ve diğer teknolojik cihazlarıyla birçok kullanıcı tarafından seviliyor. Android tarafının en güçlü oyuncularından biri olan Samsung, akıllı telefonları için diğer şirketler şeklinde güncelleme desteği sunuyor. 

Yılın belirli zamanlarında şirket, cihazlarıyla ilgili sorunları gidermek veya daha da iyileştirmek için bazı güncelleme paketleri yayınlar. Şirket şu anda Ocak güvenlik güncelleştirmesi paketini yayımlamakta ve bazı aygıtlarına güvenlik güncelleştirmeleri göndermektedir. 

Güvenlik Güncellemesi Bize Ne Sunuyor? 

Dağıtım 30 Aralık‘ta başladı. Güncelleştirmenin yayımlanmasından sonra, güncelleştirmeyle ilgili birçok ayrıntı şirket tarafından paylaşıldı. Samsung’a göre, yeni güvenlik güncellemesi 2 Tehlikeli sonucu, 36 çok önemli ve 5 ılımlı güvenlik sorununu çözüyor. Pİxel aygıtlarında bulunan 911 hatası için de bir düzeltme vardır. 

 

Bu güncelleme ile birçok telefondaki hatalar giderildi. Bu güncelleme ilk olarak Samsung orta sınıf telefon ailesinin A serisinde yayınlandı. Aşağıdaki listede, hangi cihazların güncellemeyi alacağını öğrenebilirsiniz. 

Samsung Ocak 2021 güvenlik güncellemesi alacak cihazlar

Galaxy S serisi

  • Galaxy S21
  • Galaxy S21+
  • Galaxy S21 Ultra

Galaxy A serisi

  • Galaxy A51

Galaxy Note serisi

  • Galaxy Note 10
  • Galaxy Note 10 +
  • Galaxy Note 10+ 5G

Galaxy Tab serisi

  • Galaxy Tab S6 Lite

Güncelleştirme listesine bakarsak, şirketin bayrak gemilerinin de bu güncelleştirmeyi aldığını görürüz. Son zamanlarda adından çok söz ettiren Samsung telefonlar bu güncellemeyi alamayacak. En son Not 20 ve Not 20 Ultra modelleri bile bu güncellemeden yararlanmayacaktır.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu