Oyun Gündemi

Popüler oyunda kötü amaçlı kod keşfedildi!

Popüler şehir kurma oyunu Cities: Skylines modlarında kötü amaçlı kod keşfedildi. Valve hesapları silindi.

Cities: Skylines, oyuncuları daha da keyifli hale getirecek bir oyundur. Bu noktada, çeşitli popüler modlarda kötü amaçlı kod içeriği algılandı. Yayıncı parado Llosa Interactive bunu öğrendi. Bu durumda parado Interactive aktörleri durum hakkında uyardı.

Chaos adlı bir mod üreticisi tarafından yeniden tasarlanan tüm yamalarda gizli bir otomatik yükleyicinin paketlendiği bildiriliyor. Modlarda, indirmeye ek olarak, durum kaosunun yapmadığı diğer modları da etkiledi. Böylece, modu bilinçsizce kullanan 35.000 oyuncu durumdan acı çekti.

Bazı modlarda kötü amaçlı kod bulundu

Bir gönderide, Kaos ve Kutsal imzası olan tüm modların kötü amaçlı kod içerdiği biliniyordu. Bu modların oyunun en ünlü ve indirilebilir versiyonları olduğu da açıklandı. Bazı modlar oyundan kaldırıldı. Ayrıca, Steam atölyesi ve yazarın hesabı şu anda engelleniyor.

Cities Skylines hakkında oyuncular için teklifler

Cities: Skylines ile ilgili başka bir yayında, oyunculara aşağıdaki teklif sunuldu::

“Mümkün olan en kısa zamanda, bu yazar tarafından yayınlanan tüm öğelerin aboneliğinden çıkmanızı ve bu kişi tarafından gelecekte yayınlanacak herhangi bir kaynaktan herhangi bir moda abone olmamanızı, indirmemenizi ya da kurmamanızı öneririz.”

Valve’ın kullanıcı Kaosunu ve bilinen tüm alt hesapları yasakladığı biliniyordu. Kullanıcılar şu anda kaosun farklı platformlardan geri dönebileceğinden endişe ediyorlar. Bu, kişinin modu Github gibi yerlerden yeniden dağıtabileceği anlamına gelir. Sonuçta, burada üçüncü taraf bir kanal üzerinden doğrulama sistemi yok.

Şehirlerdeki bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz: Skylines? Fikirlerinizi yorum bölümünde belirtmeyi unutmayın!

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize oyun gündemi kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu