Oyun Gündemi

PlayStation 5 ‘in satışı Sony’yi tatmin etmedi.

PlayStation 5'in satışları geçen yılki kadar başarılı olamadı. Sony, küresel sorunların bu durumda etkili olduğunu söyledi.

Sony, PlayStation 5 konsollarının satışı açısından istenilen seviyeye ulaşamadı. Yeni nesil oyun dünyasının en önemli rekabetlerinden biri olan konsol savaşlarında şirket, rakibi Xbox’u yenmek istediğinde acı bir sevinç yaşıyor.

Şu anda istenen Xbox seviyesine ulaştı. Raporlar, son genel sorunların sorunun deposu olduğunu gösteriyor.

PlayStation 5 satışları önceki neslin gerisinde kalıyor

PlayStation 4 ve 5’in ilk yıldaki performansının karşılaştırılması dikkat çekici veriler sağlıyor. 2013 Yılının son çeyreğinde satışa sunulan PS4, ilk 3 ayda 4,5 milyon adet satmayı başardı. 2021’in aynı döneminde ortaya çıkan yeni nesil PS5, 4.5 milyon üniteyi geride bırakarak benzer performans gösterdi. Ertesi yılın ilk çeyreğinde PS5 sorunlar nedeniyle ayak uyduramadı.

İlk yılda faydalar arasında büyük bir fark var. 20.2 milyon adet satan PlayStation 4, özellikle 2014 yılının son çeyreğinde ulaşılması güç satış rakamlarını geride bıraktı. PlayStation 5 cephesinde işler iyi görünmeyebilir, ancak beklentiler yüksek, cihaz ilk yılını 17,3 milyon adet satarak tamamladı.

Resim Sony için can sıkıcı olsa da, şirketin bu konuda yapabileceği hiçbir şey yoktu. Sonuçta, hayatımızdaki uzun yarı iletken sıkıntısı, şirketlerin üretim yapmasını engelliyor. Bununla birlikte, artan üretim sorunu, kullanıcının depo bulamamasına neden olmaktadır. Sony satış tahminlerini geliştiremiyor. Şirketin 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin tahminleri neredeyse 2021’in son çeyreği ile aynı.

Birçok şirketi olumsuz yönde etkileyen yarı iletken eksikliği, Sony’nin en büyük rakibi Pablofront’a da zarar verdi. Benzer sorunların ortaya çıktığı şirkette, her şeyden önce hizmet ve hizmetlerin durumu kurtardığı açıklandı. Oyun dünyasının bu sorunla ne kadar uğraşması gerektiğini görelim, bekleyelim.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize oyun gündemi kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu