Sosyal Medya

Netflix ‘ten Türkiye’deki kullanıcıları üzecek çifte standart!

Netflix, hesap paylaşımı için ek ücret alınacağını söyledi. Ancak bazı ülkelere çifte standart uygulayacak.

Netflix, Mart ayında hesabını paylaşan veya şifresini başkalarıyla paylaşan abonelerden ek ücret alınacağını duyurdu. Aynı evde oturmayan ve masrafları ortak hesapla paylaşan kişilere karşı bu sonucu aldığını söylese de kullanıcılardan büyük tepki gördü. Şu anda mevcut olan bilgilere göre, bu tüm ülkelerde geçerli olmayacak. Çifte standart.

Netflix, ABD’li kullanıcıların hesapları paylaşmasına izin verecek!

Paylaşılan verilere göre, Netflix kullanıcılarının yüzde 50’sinden fazlası Llogara hesabını paylaşıyor. Buna karşılık, ücretin bir kısmını veya paylaştığı kişinin hesaplarının şifrelerini Disney, Hulu ve HBO şeklinde alacak. Bu nedenle şirket, şifrelerini aile dışındaki kişilerle paylaşanlar için ek ücret talep edeceğini söyledi.

Netflix hesap paylaşımı

Ancak bugün bir şirketin yetkilisi bir röportajda platformun hesap paylaşımı için getirdiği ek ücretin ABD’de geçerli olmayacağını söyledi. Çünkü kısa bir süre önce çek aşamasını başlatan bir abonelik sistemi, hesaplarını evlerinin dışında yaşayan kişilerle paylaşmak isteyen kişiler için aylık 2,99 ABD doları ücret sunuyor.

Bu nedenle, şifrenizi başkalarıyla paylaşanlar için para cezası ödemek yerine, abonelik sisteminizde küçük bir ek ücret ödeyerek yasallaştırırsınız. Bu 2,99 ABD Doları ücret 2 yeni kullanıcı içindir.

Netflix hesap paylaşımı

Devletimizde Avrupa’nın geri kalanına benzer şekilde uygulanan ceza sistemine de benzer bir ücret getirilmesi umulmaktadır. Bu nedenle, şifrelerini paylaşanlar yaklaşık 3 $ ek ödeme alabilirler. Tabii ki, bir sonraki sistemde kaç kişinin paylaştığını umursamayacağız.

Platform bugün itibariyle Türkiye’deki fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Ancak yeni tutar temel plan için 37,99 TL, standart plan için 57,99 TL ve özel plan için 77,99 TL olarak belirlendi. Yani makul bir dolar TL çevirisi yaparsak 45 TL’nin çok altında bir tutar bekliyoruz.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu