Popüler Bilim

NASA, Artemis I görevini yeniden başlatmayı planlıyor

NASA yeni görevlerine devam ediyor. Bu sefer Artemis Görev 1'i yeniden başlatmak istiyor.

Çarşamba günü NASA, uzay fırlatma sistemi roketinin ve Orion kapsülünün Artemis I Ayının rolü için test edilmesinin geciktiğini açıkladı. Ajans şimdi Nisan ve Mayıs aylarında olası bir lansman fırsatını takip ediyor. En son gecikme, Şubat ayında beklenen bir lansmana çıktıktan sonra geldi ve bu da küçük bir teknik arızanın ardından 2021’in sonundaki bir lansmandan geri çekildi.

Uzay görevleri, özellikle yeni donanıma sahip olanlar, çeşitli gecikmelerle karşı karşıya. SLS ve Orion, Nasa’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’ndeki araç montaj binasında istiflendi. Artemis ekipleri şimdi Artemis I’i Mart ayından itibaren ilk kez kaldırmak istiyor.

İçindekiler Tablosu

NASA bu konuda yorum yaptı.

Uzay ajansı kısa sürede bir bildiri yayınladı. Bu bağlamda şunları ekledi: “NASA, entegre roketi ve Feza aracını ilk kez fırlatmadan önce vab’deki kapanış faaliyetlerini tamamlamak için ek süre ekledi. Ekipler büyük sorunlar üzerinde çalışmazken, mühendisler ıslak numuneden önce son mezuniyet görevleri ve uçuş sonlandırma sisteminin testleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.”dedi ki:”

NASA Çarşamba günü Artemis I güncellemesiyle bir medya konferansı yayınladı. Ajans, sls’nin büyük bir roket olduğunu ve ekibin fırlatmadan önce iyice test etmeye ve hazırlamaya özen gösterdiğini vurguladı.

Artemis’in görevinde bir adamım yok. Görev, ayın etrafındaki yolculuğun etrafında dönüyor. Bu Ay’a insan götürmek için NASA’NIN iddialı planları için sesi ayarlar.Şirket, 2022 müşterileri için mevcut olan 2 cihazlarının yeni premium paketine sahiptir. Bunun çeyrekte, kısacası Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşeceğini söylüyor. Tabii ki, bu hizmetin ülkemizde standart paketle mi yoksa daha sonraki bir tarihte mi geleceği belli değil.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize Popüler Bilim kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu