Google

Klavyede Ters Slash İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede ters slash işareti nasıl yapılır? Ters eğik çizgi işaretinin nasıl yapılacağını açıklıyoruz. Düz eğik çizgi işaretinin öğrenilmesi oldukça kolay olsa da, çoğumuz ters eğik çizgi işaretini unuturuz. İşte ters eğik çizgi kısaltması…

Sola eğik çizgi karakteri (\) ayarlamak için, soru işaretine basarken klavyenizdeki boşluk tuşunun sağındaki AltGr (veya Alt) tuşuna basmanız yeterlidir. Soru işareti düğmesi, sayıların en üstte yer aldığı sıranın sonunda bulunur.

Ters Slash İşareti Nasıl Kullanılır?

Slash işareti nasıl kullanılır? Eğik çizgi karakteri genellikle birçok metin belgesindeki tarihsel bölümlerde ve matematiksel metinlerde kullanılır. Aynı zamanda yaygın olarak kullanılan bir semboldür. Ayrıca, eğik çizgi ( /) işaretinin yapımı hakkında hala birçok soru var. Bu soruları net bir şekilde cevaplamak ve bu simgeye erişmenizi kolaylaştırmak için ayrıntılı bilgiler derledik işte detaylar burada.
Eğik çizgi ( /) karakterinin doğrudan klavyede bir sembolü vardır. Klavyenin sağ tarafındaki sayıların hemen üstünde eğik çizgi karakteri için bir kısayol tuşu bulunur. Normal eğik çizgi ( /) sembolü bu şekilde istenilen alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Ters Slash Nasıl Yapılır Mac

Ters Slash Nasıl Yapılır Mac Tıpkı Windows bilgisayarları gibi, Mac bilgisayarlara ters eğik çizgi karakteri koymak oldukça kolaydır. Aşağıda uyguladığımız klavye kısayollarını izleyerek Mac bilgisayarlarda kolayca ters eğik çizgi karakteri oluşturabilirsiniz.
Mac bilgisayar klavyesinde option tuşunu basılı tutarak ve soru işaretine basarak ters eğik çizgi karakterini ayarlayabilirsiniz.

F Klavyede Ters Slash Nasıl Yapılır?

F klavyede eğik çizgi nasıl yapılır? Taksim karakteri için ALT tuşu + 47’yi kodlamanız gerekir. Ascıı kodu 47’ye karşılık gelir. Bunu yapmak için ALT tuşuna basın ve birlikte bıraktığınız karakteri / karakteri yapmak için 4 ve 7 rakamlarına basın.
Ters eğik çizgi, ters eğik çizgi karakteri veya ters eğik çizgi sembolü ascıı kodu 92’ye karşılık gelir. ascıı kodu 92’ye karşılık gelir. Bunu yapmak için, 9 ve 2 sayılarına basarak ALT tuşuna basın ve ardından \ slash sembolünün kolaylaştırılabilmesi için ALT tuşunu bırakın.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize Google kategorisinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu