Sosyal Medya

iPhone ‘un gizli gizli düğmesi tiktok’ta viral oldu

gizli iPhone düğmesi sosyal medyada viral hale geliyor. iPhone'un geri dokunma işlevi sayesinde telefonu kullanmak artık daha kolay.

Bir TikTok kullanıcısı, 1 milyondan fazla izleyiciye, 2020’ten bu yana yürürlükte olan iPhone gizli düğme özel durumunu nasıl kullanacağını gösterdi. Viral TikTok videosundan sonra, iPhone kullanıcıları cihazlarının düşündüğünden daha fazla düğmeye sahip olduğunu fark ettiler.

Tiktok’ta @Ellyawesometech tarafından paylaşılan bir videoda, iPhone’un arkasındaki “gizli düğmeyi” kullanmadığınız sürece telefonu yanlış kullandığınızı söylüyor. Sadece bir günde 1 milyon izlenmeye ulaşan video, iPhone kullanıcılarının “hayatlarını sonsuza dek değiştirdikleri” erişilebilirliğini gösteriyor.

iPhone gizli düğmesi nasıl kullanılır?

TikTok videosu gizli düğmenin yeni bir özellik olduğunu söylese de, başlangıçta 2020’den beri mevcut. iPhone 8 ve sonraki sürümlerinde bulunan geri dokunma özelliği, kullanıcıların Apple logosunun bulunduğu alana dokunarak daha fazla özelliğe erişmelerini sağlar.

@ellyawesometech

Back Tap is an insane hidden iPhone feature! 🤭😳 #iphonetips #iphonetricks #apple #techtok #tech #ellyawesome

♬ original sound – ellyawesometech

Geri dokunma işlevi kamerayı açmak, monitör fotoğrafı çekmek, el fenerini açmak ve hatta hoparlör sesini açıp kapatmak için ayarlanabilir. Örneğin, viral TikTok videosu, Shazam’da çalınan şarkıyı aramak için özel geri dokunma durumunu kullanır. Ancak, bunu yapmak için telefonda shazam ve kısayollara sahip olmanız gerekir.

  1. iPhone’unuzu en az iOS 14’e güncellediğinizden emin olun.
  2. Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma’ya gidin ve ardından en alttaki “Geri Dokunma” düğmesine basın.
  3. İki dokunuşu, üç dokunuşu veya her ikisini birden etkinleştirmeyi isteyip istemediğinizi seçin.
  4. Gizli düğmenin sizin için neler yapabileceğini belirlemek için seçenekler arasından seçim yapın.
  5. Seçimlerinizi belirledikten sonra özelliği etkinleştirmek için telefonunuzun arkasına iki veya üç kez dokunmanız yeterli. Gizli düğme, telefon kılıfıyla bile çalışacaktır.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu