Mobil Teknoloji

iPhone SE zamanı geldi!

Apple'ın iPhone SE 3 ve iPad Air 5'i tanıtacağı bahar etkinliğinin zamanı geldi. Detaylar burada...

Apple önümüzdeki aylarda yeni akıllı telefonu iPhone SE ve tableti iPad Air 5’i tanıtacak. Son günlerde bu cihazlarla ilgili birçok sızıntı oldu. Şimdi bahar etkinliği ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi için merakla beklenen tarih ortaya çıktı.

İşte iPhone SE ve iPad Air 5’in lansman tarihi: 8 Mart 2022

Mevcut raporlara göre, Apple önümüzdeki baharda yeni iPhone SE ve iPad Air’i tanıtacak. Ayrıca, bu baharda şirket iOS 15.4’ün piyasaya sürülmesine odaklanacak. Ayrıca görebildiğimiz iddialarda bir Mac modeli yer alsa da konuyla ilgili herhangi bir sızıntı söz konusu değil.

İphone SE 2016 ve İphone SE 2020

Bloomberg’e göre, Apple 8 Mart’ı açıkladı. Hatta bu yeni cihazlarla şirketin rekorları kıracağı bir yıla başlamak istediğini söylüyor. Tabii ki, bunu doğrulamak için yıl sonuna kadar beklememiz gerekecek.

iPhone SE özellikleri ve fiyatı

Ortaya çıkan sızıntılar, Apple’ın yeni iPhone modeli için iPhone 8 Plus veya 8 kılıfını kullanacağını gösteriyor. Merakla beklenen model SE 2023’te piyasaya sürülecek. Bu yıl sunulacak olan iPhone 14 serisi, beklendiği gibi mini modelin yerini alırsa, gelecek yıl mini kasada bir SE olabilir.

Apple, 5g’nin yardımıyla yeni iPhone Se’yi piyasaya sürmek istiyor. Cihaz ayrıca iPhone A13 serisinde gördüğümüz A15 Biyonik yongasını da içerecek. Ancak teknoloji açısından aynı olmayacaklar. Örneğin, MagSafe şeklinde kablosuz şarj işlevi olmayacaktır. Ancak, iPhone 8, X ve 11’e benzer standart kablosuz şarjı destekleyecektir.

Cihazın 4 GB RAM’i var. Depolama tarafında iki farklı seçenek vardır: 128 GB ve 256 GB. Ancak 512 GB olması muhtemel değildir. Pil tarafına bakarsak, 2 farklı bilgi parçası var. Yeni iPhone modeli 8 Plus kasaya geldiğinde 3500 mAh, 8 kasayı kullanıyorsa 1821 mAh boyutunda bir batarya kullanacak.

Kamera özelliklerine bakarsak, tek sızıntının 12 megapiksel olacağı anlamına geliyor. Ama eğer 8 Artı tasarımla geliyorsa, o zaman 2. Bir kamera görebiliyoruz. Ayrıca 5G destekli 8 kılıfını kullanmak için SE 2022’nin fiyatı 300 dolar olacak.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu