Sosyal Medya

iPhone kullanıcıları için Whatsapp Müjdesi!

Whatsapp, Android'den iPhone modellerine geçen Çin haberlerinden alıntı yapmaya başladı. İşte gerçekler ve bilgiler...

Whatsapp, yeni bir özellik yardımıyla Android’den iPhone’a mesaj tekliflerini desteklemeye hazırlanıyor. iPhone kullanıcılarının uzun süredir beklediği bu özellik sayesinde Android’den İos’a geçişte mesaj alıntısı sorunu tarihe karışacak. Bu anlamda, Whatsapp mesajlarını Android üzerinden iOS platformuna aktarma olasılığına ilişkin ilk detaylar belli oldu.

Whatsapp alıntı işlevi nihayet iPhone kullanıcıları için de geliyor

Uygulama mesajlarını Android telefonlardan iPhone modellerine aktarabilme özelliği şu anda test ediliyor. İos’tan Android’e geçiş için bu desteği sağlayan Meta, şimdi de iPhone kullanıcıları için aynı desteği sağlamaya hazırlanıyor.

WhatSapp mesajlarını Android üzerinden iOS platformuna aktarma özelliği Whatsapp’ın iOS 22.2.74 beta sürümünde tanıtıldı. WABetaInfo‘nun bilgilerine göre şirket bu özelliği beta programına dahil etmemiştir. Bu anlamda, özellik zaten kapalı beta sürümünde test edilmiş gibi görünüyor. Bu anlamda, özelliğin etkinleştirileceği ilk sinyal, beta programına dahil edilmesi olacaktır.

Kaynak:WABetaInfo

Şu anda, Samsung ve Google PİXEL kullanıcıları için,Whatsapp mesajlarını iOS platformundan aktarma işlevi etkindir. Yakında, Whatsapp mesajlarını aktarma seçeneği de Android 12 için mevcut olacak. Ekran görüntülerine bakılırsa, iOS için test edilen bu özellik Android’e benzer bir arayüze sahip olacak. Bu görüntüye göre, kullanıcının Whatsapp’ın yedeklenmesi ve aktarılması için onay vermesi gerekir.

Android’den iOS platformuna geçiş yapan iPhone kullanıcılarının da ilk başta Whatsapp yedeklemesi yapmasına gerek yok. Bundan sonra, bu yedekleme işlemi için uygulamayı da gönderir.

Android kullanıcıları uygulama mesajlarını ve yedekleme geçmişini yalnızca bir USB-C kablosu yardımıyla oluşturabilirler. Aydınlatma ve bir USB-C kablosu yardımıyla, iPhone modelinizin tüm geçmişi kayıpsız olarak Android telefonunuza aktarılacaktır. Android tarafında çok işlevsel olan işlev, iOS tarafında da aynı hızda çalışacak.

Şu anda hangi iOS sürümlerinin bu güncelleştirmeyi destekleyeceği bilinmiyor. Apple, iOS 14’ün eski sürümleri için bu desteği sağlamayacaktır. Bunu akılda tutarak, bir Whatsapp güncellemesi almak için en azından iPhone 6S ve üstünü kullanmanız gerekir. iPhone 6S ve iPhone SE 1’i biliyorsunuz. Eski modeller bile iOS 15 güncellemesini aldı.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu