Sosyal Medya

iOS’ta WhatsApp ana sayfası değişiyor! 

Yakında iOS için WhatsApp uygulamasında milyonlarca insanı etkileyecek bir değişiklik olacak. Ana sayfanın yeni resmi haberimizde. 

Android’de olduğu gibi, İos’taki en popüler mesajlaşma yazılımı, zaman zaman günde saatler geçirdiğimiz bir platform WhatsApp ‘tır. Uçtan uca şifreleme ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, WhatsApp uzun yıllardır kullanıcıların favorisi olmuştur, ancak geçen yıldan beri gizlilik açısından güvenilmez olmasına rağmen hala çok popülerdir. Milyonlarca iOS kullanıcısı yakında WhatsApp’ı açtıklarında biraz farklı bir arayüzle karşılaşacaklar. 

WhatsApp iOS uygulaması küçük bir değişikliğe uğrayacak 

Beta kullanıcılarının küçük bir kısmının WhatsApp’ın ana sayfasında değişiklik yaptığını, WhatsApp için gelecekteki özellikler hakkında daha önce rapor vermiş WABetaInfo’da göründü. Özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğu ve tüm beta kullanıcılarının deneyemeyeceği bilinmektedir. Güncelleme ile WhatsApp’ın iOS ana sayfasındaki ‘Yeni Grup’ ve ‘Toplu Mesaj’ seçenekleri kaldırılacak. 

WhatsApp iOS ana sayfası (Kaynak: WABetaInfo)

 

Yukarıdaki resmin sol tarafında ana sayfanın geçerli sürümünü göreceksiniz ve sağ tarafta bir sonraki güncellemede kullanıma sunulacak sürümü göreceksiniz. Aşağıda, bir sonraki güncellemeyle tekrar kullanıma sunulacak olan menü tasarımını görebilirsiniz. Kullanıcı deneyimindeki bu küçük değişikliğin WhatsApp’a ne zaman geleceği belli değil, ancak işlem birkaç hafta sürebilir. Bu değişiklik beta kullanıcılarına bile ulaşmadı. 

Bir sonraki güncellemelerde bildirilecek bir diğer husus görüşme raporlarıyla ilgilidir. Güncellemeyle, mesajı gönderen Ferdin’in profil fotoğrafı, WhatsApp’tan bir mesaj aldığınızda yakında bildirimde görünecektir. Aldığınız mesaj bir gruptan geldiyse ve doğrudan size yönlendirildiyse (“@Emre” ye benzer şekilde), WhatsApp bunu size gösterecektir. 

WhatsApp’taki söze aşina değilseniz, birkaç kişiyle bir gruba ‘@’ koymak için klavyenizi kullanmayı deneyin. Gruptaki kişiler hakkında konuşarak, karışıklığı önler ve söz konusu kişi grubun sesini kapatmış olsa bile size bildirildiğinden emin olursunuz. 

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu