Sosyal Medya

İnstagram Türkiye’de yeni statüsünü tanıttı!

İnstagram iki yeni özel durumu test ediyor! Uzun zamandır beklenen özelliklerden biri ülkemizde test ediliyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu İnstagram, yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bu yenilikler ilk kez sınırlı bir kullanıcı grubuyla test edildikten sonra dünya çapında kullanıma sunulmuştur.

Son olarak, şirketin yakın zamanda sürümü düzenlediği iki özellik ortaya çıktı. Bu yeniliklerden biri sadece Türkiye’de kontrol altına alınarak dikkat çekmeyi başardı. İşte teferruat…

İnstagram hikayeler için ‘Geri Al’ düğmesini başlattı

Platformun en popüler özelliklerinin başında şüphesiz hikayeler geliyor. Birçoğumuz gün boyunca yaptıklarımızı paylaşıyoruz. Ancak, bazen bir yeri veya bir kişiyi işaretlemeyi ve yanlış bir şey yazmayı unuturuz. Gelen bilgilere göre İnstagram bu gibi durumlarda faydalı olacak bir ‘geri al’ butonu üzerinde çalışıyor.

Sosyal medya uzmanı @yousufortaccom’a göre İnstagram, Türkiye’deki bazı kullanıcılarda ‘geri al’ özelliğini kontrol etmeye başladı. Bu yenilik kısa öykülerde düzen için kullanılır. Şu anda sadece ülkemizde test aşamasında olan fonksiyon sayesinde paylaşımlarımızı tamamen silmeden geri al butonu ile düzenleyebiliyoruz.

İnstagram ‘a Twitter benzer bir post-fixing özelliği var

Diğer bir yenilik ise uzun zamandır bekleyen yeniliktir. Bazen oldukça iyi bir fotoğrafı paylaşıyoruz ve her zaman ön planda olmasını istiyoruz. Ancak yeni gönderiler paylaştığımızda en iyi gönderilerimiz alt sıralara düşüyor. Gönderi eki yardımıyla profil düzenimizi tarihe göre değil isteğimize göre ayarlıyoruz.

Yeni özellik, ile ilgili sızıntıları sık sık bildiren Alessandro Paluzzi tarafından açıklandı. Bu yeni direk sabitleme fonksiyonu sayesinde her insan daha düzgün ve estetik bir profil düzenine sahip olacak.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu