Sosyal Medya

İnstagram ‘da ekran görüntüsü alanlar için kötü haber!

Facebook, Messenger ve İnstagram'da kaybolan mesajların ekran görüntüsü alındığında İnstagram'ın karşı tarafa haber vereceğini duyurdu.

Mark Zuckerberg, sohbetlerinin monitör görüntüsünü alan Facebook Messenger kullanıcılarına açık bir uyarı paylaştı. Facebook CEO’su, Vanish modunda (kayıp mesajlar) sohbetlerin ekran görüntüsü alınırsa diğer taraftaki kullanıcıyı bilgilendireceğini bir yayında paylaştı. Güncelleme İnstagram için de geçerli olacak.

Mark Zuckerberg, Kayıp mesajlar bölümünde eşi Priscilla Chan ile yaptığı konuşmanın ekran görüntüsünü aldı ve bildirimin nasıl çalıştığını gösterdi. CEO şunları paylaştı: “Mesajın ekran görüntüsü, uçtan uca şifreli messenger sohbetinin yeni bir güncellemesi yardımıyla alınırsa, bildirim ile bunu öğrenebilirsiniz.” dedi

Zuckerberg: Messenger sohbetlerinin ekran görüntülerini almayın

META’NIN en son duyurusu, kullanıcıların mesajlarını kaybolmaya ayarlamalarına olanak tanıyan yaygın olarak kullanılan Facebook Messenger platformundaki bir güncellemeyi takip ediyor. Bu özellik şu anda ABD’de kullanıma sunulmakta olup önümüzdeki haftalara kadar Avrupa’daki Facebook kullanıcıları için kullanıma sunulması beklenmemektedir.

Rakip mesajlaşma platformları, kullanıcı mesajlarını ortadan kaldırmak ve bir konuşmanın monitör görüntüsü görüntülendiğinde bildirim sağlamak için çeşitli seçeneklere sahiptir. Bunlar arasında en büyük rakip platform Snapchat’in yanı sıra uçtan uca şifreleme sunan başka bir Meta ürün olan WhatSapp da bulunuyor.

Raporlar, Facebook’un bu hareketi güvenlik kaygılarına ve çevrimiçi güvenlik ve ifade özgürlüğü hakları konusundaki yaygın tartışmalara yanıt olarak geliştirdiğini gösteriyor. Zuckerberg’in gönderisine bir Facebook kullanıcısı cevap verdi: “Beğen düğmesini ne zaman ekleyebilirim? Cevaplara ihtiyacımız var.” dedi.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu