Google

Google Ads Nedir Ve Nasıl Hesap Açabilirim? Google Ads Ne İçindir?

Google Ads nedir, nasıl yapılır ve ne içindir. Detaylar Burada!!!

Google Ads, reklamlarınızı Google’ın arama sonuçlarında, Youtube’da veya iş ortağı sitelerinde görüntülemenizi sağlayan bir çevrimiçi pazarlama aracıdır. Google reklamları nedir, hesap açmak iyi midir? İşte merak edilen tüm detaylar.

Google ads, internet reklam sisteminde en fazla bütçenin kullanıldığı bir kanaldır. Google Reklamları Kasım 2000’de yayımlandı. Şimdi 1 milyondan fazla kullanıcısı var.

Google Ads Nedir?

Google Ads, reklamlarınızı iş ortaklarınızla ve YouTube kanalınızda görüntüleyebileceğiniz bir kanaldır. Bu online pazarlama ile ismimizi oldukça geniş bir kitleye duyurma şansına sahipsiniz. Şu anda 1 milyondan fazla kullanıcısı olan Google Ads ile reklamlarınız daha fazla kişiye ulaşıyor.

Google Adsense Ödemeleri Ne Zaman Yapılır? » TechWorm

Google Ads Hesabı Nasıl Açılır?

Google Ads hesabı nasıl kurulur ads.Google.Com ‘yazarak” hemen başlat “alanına tıklamanız gerekir. Bundan sonra, e-posta adresini kullanarak hesabınızı oluşturmanız gerekir. Oluşturduğunuz e-posta hesabınızın Gmail uzantısına sahip olması gerekmez. Farklı bir e-posta adresi kullanarak bir Google hesabı da açabilirsiniz.

Kaydınızı tamamladıktan sonra, hesap kurulumunu tamamlamak için birkaç adımı uygulamanız gerekir. Burada karşılaştığınız tüm ilgili bölümleri doldurmanız ve fatura bilgilerinizi hesabınıza eksiksiz olarak eklemeniz gerekir. Tüm işlemleri tamamladığınızda temsilci olarak oluşturduğunuz kampanyayı hemen silebilirsiniz. Zaten bir MM hesabınız varsa, tüm bu işlemlerle uğraşmak zorunda değilsiniz. Yeni bir Google reklam hesabı oluşturarak doğrudan reklam verebilirsiniz.

Google Ads Ne İçindir?

Her girişimci ürünleri veya hizmetleri için daha fazla satış yapmak, şirketinin adını daha geniş kitlelere duyurmak, daha fazla talep görmek, çok sayıda telefon görüşmesi almak veya markasının belirli bir bölgedeki bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmak ister. Ayrıca tüm süreci kolayca ölçebilir ve reklam bütçenizin bir sonucu olarak neler yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Özellikle tüm dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği son Covıd-19 salgını nedeniyle değişen yaşam tarzımız, hükümetlerin ablukaları nedeniyle önemli şirketler üzerinde çok güçlü bir etki yarattı. Birçok şirket müşterilerine dijital kanallardan ulaşmanın yollarını aramaya başladı. Google ads, bu pazardaki en popüler ve en büyük oyunculardan biridir.

Google’da Ads Ne Kadara Mal Olur?

Google’daki reklamların maliyeti bütçenize göre değişir. Google, reklam bütçesi söz konusu olduğunda size tam bir özgürlük sağlar. Her şirketin aylık kazancı binlerce lira olabilir ve sadece birkaç yüz lira olabilir. Bu nedenle, yalnızca Google arama ağı’ndaki reklamlarını tıklayan kullanıcılar için ücretlendirilir. Reklamlarınız görüntüleniyor ancak tıklanmıyorsa, herhangi bir masrafa maruz kalmazsınız.

Google Adsense Nedir? Google Adsense İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

Google Nasıl Ödeme Yaparım?

Google Reklam hesabınız için banka kartı, kredi kartı veya banka ödemesiyle kolayca ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı veya banka kartıyla ödeme yapmak istiyorsanız, iki farklı biçimde faturalandırılabilirsiniz.

Manuel ödeme ile belirlediğiniz aralıklarla Google reklam hesabı için tanımladığınız kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Otomatik ödeme seçeneği ile reklam hesabınız Google tarafından otomatik olarak ücretlendirilir. Harcamalarınız belirli bir sınıra ulaşırsa, Google ödemeyi otomatik olarak düşecektir.

Reklamlarım Kaç Gün Yayınlanacak?

Kendiniz oluşturduğunuz her reklam kampanyası için maksimum günlük maliyet sınırını ayarlayabilirsiniz. Örneğin, Ads reklam hesabınıza 1.000 ABD Doları tutarında bir bütçe eklerseniz, oluşturduğunuz kampanyanın günlük bütçesi 10 ABD doları olur, bu nedenle harcamalarınız 30 gün boyunca en fazla 300 ABD Doları olur. Ama eğer 10tl aşağıda maliyetleri bazı günlerde meydana gelirse, 10tl yukarıdaki maliyetleri diğer günlerde ortaya çıkabilir. Reklamınızın ne kadar süreyle yayınlanacağına kendiniz karar verebilirsiniz.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize Google kategorisinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu