Google

Google Ads Nedir? Google Adsense ile İlgili En Sık Sorulan Sorular

Google Adsense, Google tarafından geliştirilen ve web sitesi sahibi kişilerin web sitelerinde reklam görüntülemesine olanak sağlayan bir platformdur. Bir web sitesine sahip olan kişiler, web sitelerinde Google reklamları yayınlayarak bu reklamlardan gelir elde edebilir. Kısacası Google adsense, internetten para kazanmak isteyen kişilerin kullanabileceği bir platformdur.

Web sitesi olan ve internetten para kazanmak isteyen kişiler için Google Adsense nedir? Google Adsense ile ilgili en sık sorulan soruların yer aldığı bu makalede size bu platformdan bahsedeceğiz. Ayrıca, Google Adsense hakkında sizi en çok ilgilendiren soruları yanıtlayacağız. İnternetten gelir elde etmek için bu makaleye bakabilir ve Google Adsense hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Google Ads ‘e Kaydolun

Web sitelerinde reklam görüntülemek ve gelir elde etmek için Google adsense’i kullanmak isteyen kişilerin öncelikle Google Adsense kayıtlarını tamamlamaları gerekir. Google Adsense’in kaydı için;

 • Google adsense hesabı açın. Google adsense kayıt işleminizi gerçekleştirmek için kayıt linkine tıklayabilirsiniz.
 • Google adsense kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekir. Google adsense hesabınızı aktif hale getirmek için ödeme bilgileri, reklam görünüm türleri ve site bağlama işlemlerini tamamlayın.
 • Google’ın yukarıdaki istediği işlemleri tamamladıktan sonra ödeme bilgileri ve internet siteniz Google tarafından incelenecektir.
 • İnceleme işleminin ardından Google hesabınızı onayladığı takdirde internet sitesinde reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Bu küçük adımları izleyerek, bir Google Adsense hesabı açabilir ve web sitenize reklam yerleştirerek çevrimiçi para kazanabilirsiniz.

Google Ads ‘i Kullanmanın Avantajları

Web sitenizdeki Google adsense ile birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Google Adsense’in başlıca avantajları şunlardır:;

 • Google Adsense kullanan kişiler Google ile iş birliği yapma fırsatı yakalamaktadır.
 • Otomatik reklamlar sayesinde Google kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik reklamlar görüntülemektedir. Böylece kullanıcıların reklamlara tıklama oranı artmaktadır.
 • Otomatik reklam özelliği Google’ın sitenizin herhangi bir alanında reklam göstermesine olanak sağlamaktadır.
 • Google Adsense internetten para kazanabileceğiniz bir platformdur. Kısacası gelirlerinizin artmasına olanak sağlamaktadır.
 • Google Adsense kullanımı oldukça kolay bir platformdur.
 • Mobil uyumluluğu sayesinde mobil cihazlardan sitenize erişen kişilere reklamlar gösterilebilmektedir.
 • Reklamlar internet siteniz ile uyarlanabilmektedir.
 • Adsense, internet sitenizi büyütmenize olanak sağlamaktadır.

Bunlar, Google Adsens’in size sunduğu başlıca avantajlardır. Bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, bir Google Adsense hesabı açabilir ve Google ile işbirliği içinde çevrimiçi para kazanabilirsiniz.

Google Adsense Kullanma Avantajları Nelerdir

Google Ads Youtube Para Çekme

YouTube kanalı olan ve Youtube üzerinden gelir elde eden kişilerin ödemelerini almak için bir Google Adsense hesabı açmaları gerekir. Bir Google Adsense hesabı açtıktan sonra, kişilerin Youtube hesaplarını Google Adsense’e bağlamaları gerekir. Google Adsense’i kullanarak Youtube’da nasıl para çekileceğine bir göz atalım.

 • Youtube Studio’ya giriş yapın ve oturumunuzu açın.
 • Sol panelde yer alan Para kazanma butonuna tıklayın. Bu bölüme tıkladıktan sonra youtube sizi adsense kayıt bölümüne yönlendirilecektir.
 • İlgili adımları tamamladıktan sonra youtube hesabınızı ve şifrenizi sisteme girin.
 • Adsense ile ilişkilendirmek istediğiniz Google hesabınızı seçin. Youtube hesabınız ile Adsense hesabınızın aynı olmasına özen gösterin.

Bu adımları tamamladığınızda, Google Adsense hesabı uygulamanız Google’a gönderilecek ve ardından uygulamanızın alındığına dair bir mesaj görüntülenecektir. İlgili mesajı gördükten sonra Youtube Studio’ya giriş yapabilirsiniz.

Google Youtube Adsense hesabınızı doğruladıktan sonra, başvurunuzu onaylayan bir e-posta alacaksınız ve Youtube ödemelerinizi adsense aracılığıyla geri çekebileceksiniz.

Google Ads ile para kazanmak mümkün mü?

Google Adsense hakkında bilgi almak isteyen kişilerin en sık yanıt aradığı soruların başında Google Adsense’den para kazanıp kazanamayacağınız sorusu gelmektedir.

Google Adsense, Google ile işbirliği içinde, internet ve bloglar gibi kendi sitelerinizde reklam görüntülemenizi sağlar. Alakalı reklamlara, dönüşüm oranlarına vb. Tıklayın. İstatistikler sayesinde Google Adsense’den para kazanabilirsiniz.

Google Ads ‘in 1000 Gösterim Maliyeti Ne Kadardır?

Google Adsense, sitenizin kalitesine, sitenizde görüntülenen reklamların kalitesine ve dönüşüm oranlarına bağlı olarak farklılık gösteren 1000 gösterim için ödeme yapar.

 • Örneğin 50 sayfa gösteriminden 0,30 dolar kazanan bir kişinin geliri (0,30 dolar / 50 ) x 1000 formülü ile hesaplanmaktadır. Yani bu kişi 1000 gösterimden yaklaşık 6 dolar kazanç elde etmektedir.
 • Eğer sitenizde 100.000 reklam gösterimi yapıp 500 dolarlık bir gelir elde ettiyseniz Bin gösterim başına geliriniz ( 500 / 100.000 ) x 100 formülü ile hesaplanacaktır. Kısacası bin gösterim başına geliriniz 5 dolar olacaktır.

Kısacası, Google Adsense, reklam gösterimleri ve tıklamalarla 1000 gösterim için ödeme yapar.

Ne kadar para Google blog yapabilirsiniz?

Google Adsense ile kazanabileceğiniz paranın bir sınırı vardır. Günde ortalama 1.000 kişinin ziyaret ettiği bir web sitesi Google Adsense ile yaklaşık 10 lira gelir elde edebilir. Web siteniz ne kadar çok ziyaretçiye sahipse, Google Adsense ile o kadar çok para kazanırsınız.

Google Adsense hesabı açmak ücretli midir?

Bir Google Adsense hesabı açmak ücretsizdir. Ayrıca ücretsiz olarak bir Google Adsense hesabı açabilir ve sitenizdeki reklamlardan para kazanabilirsiniz.

Google Adsense Hesapları Kaç Gün İçinde Onaylanır?

Bir Google Adsense hesabı açtıktan sonra hesabınızın Google tarafından onaylanması gerekir. Kural olarak, Google Adsense onay süreci 1-2 gün içinde tamamlanır. Ancak yoğun dönemlerde ve bazı durumlarda Google Adsense onay süreci 2-4 hafta kadar sürebilir.

Google Adsense Ne Zaman Ödenir?

Google Adsense ödemesi alabilmek için öncelikle vergi bilgileri, kişisel veriler ve ödeme yöntemi gibi yöntemlerin doldurulması gerekmektedir. Aylık hesaplamalara göre, bu bilgileri dolduran kişiler Google Adsense’den her ayın 21’i ile 26’sı arasında ödeme alabilir.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize Google kategorisinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu