Sosyal Medya

Facebook ana şirketi Meta ile büyük ayrılık! 

Eskiden Facebook olarak adlandırılan Meta şirketi önemli bir ayrılık ile gündeme geldi. Şirkette uzun süre çalışan bir isimle yollar ayrıldı. 

Krizler ve soruşturmalarla zaman zaman sık sık gündemde olan Meta, bu kez büyük bir ayrılık haberiyle gündeme düştü. 3 Yıldır şirkette olan önemli bir isim, neredeyse açıklanamayan nedenlerden dolayı şirketten ayrıldı. İşte detay… 

Meta platformların yazışma başkanı şirketten ayrılıyor 

Facebook’tan Meta’ya yeniden adlandırılan şirket, gündeme düşmeye devam ediyor. Şirketin iletişim kanadından şaşırtıcı bir ayrılık geldi. 2019’dan bu yana şirketin İletişim başkanı olan John Pinette görevinden istifa etti. Bir meta sözcüsü ayrılmayı açıkladı. Açıklaması böyleydi. 

 John’un şirket tarihindeki yoğun ve önemli bir zamanda yaptığı olumlu katkılardan dolayı minnettarız. Ona en iyisini diliyoruz. 

 

Ayrılığın nedeni ile ilgili ayrıntılar açıklamada verilmemiştir. Pinette oldukça kabarık bir özgeçmişe sahip ve 2019’dan beri dış iletişimi izliyor. Daha önce, Google’ın Asya’daki iletişimlerini yönetti ve Bill Gates‘e tavsiyede bulundu. Ayrılığın istifa mı yoksa işten çıkarılma mı olduğu da belli değil. 

 

Bununla birlikte, son aylarda eski bir meta çalışanı olan Frances Haugen, iç politikaları önemli bilgilerle açıklamıştı. O günden bu yana titizlikle çalışan şirketin bir daha benzer bir sızıntıyla karşılaşmamak için böyle bir adım atmış olabileceği rivayet ediliyor. Haugen ayrıca şirkette önemli bir konuma sahipti. 

 

Haugen: “Meta güvenlik değil para kazanmayı tercih etti.” 

META’NIN eski algoritmik ürün müdürü Frances Haugen, şirket için neyin iyi olduğu ve halk için neyin iyi olduğu konusunda derin farklılıklar gördükten sonra istifa ettiğini ve şirketin çalışma politikasını ve belgelerini Llogara Street Journal’a sızdırdığını söyledi. Haugen ifadesinde bu ifadelerden bahsetmişti. 

Meta yine daha fazla para kazanmak gibi kendi çıkarları için optimize etmeye karar verdi. Facebook’ta kalırsam geleceğimin iyi görüneceğini biliyordum. Bu politika sadece beni değil, diğerlerini de rahatsız etti. 

John Pinette’in Haugen’e benzerliği olup olmadığı bilinmiyor.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu