En iyi kamera lı cep telefonları (2022)

En iyi kamera lı cep telefonları (2022)

Ocak 18, 2022 0 Yazar: DowN

Kameralar zaman içinde büyük değişiklikler ve gelişmeler göstermiştir. Eski ampullerden, siyah beyaz çekimlerden günümüzün DSLR ve aynasız modellerine kadar binlerce kişi muhtemelen bu yolculuğun bir parçası olmuşsunuzdur. Ancak bugün piyasaya sürülen üst segmentteki en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar, bu büyük makinelerin yerini az ya da çok alıyor.

En iyi kamera ya sahip akıllı telefonlar

Listemizi derlerken, dünya çapında ve ülkemizde satılmayan modelleri dahil etmedik. Ayrıca, yalnızca ana kameralarının fotoğraflarını çekmeyi göze alan bu akıllı telefonların video kayıt yeteneklerinden ve kendi kendine kayıt performansından bağımsız olarak bir değerlendirme yaptık.

Aslında, listemizin en üstüne dahil etmek istediğimiz Huawei P50 ailesi, Google Pi 6 modelleri ve Llogaraomi 12 Pro gibi birçok cihaz var. Ancak bu tür şeyleri daha önce de belirttiğimiz gibi dahil etmedik, çünkü resmi olarak devletimizde satılmadılar ya da henüz başlamadılar. Ancak diğer modellerin çok rekabetçi olduğunu da söyleyebiliriz.

iPhone 13 Pro Max

Apple tarafından bu yıl tanıtılan ve özellikle lenslerinin boyutunun artmasıyla gündemde olan iPhone 13 Pro MAX, kamera açısından öne çıkan cihazlardan biri. 12 Megapiksellik arka kamera, sensör kaydırmalı OIS ve HDR şeklinde birçok işlev sunuyor.

Ek olarak, F1.5 diyafram açıklığına sahip geniş açılı ana kamera, LiDAR sensörünün derinlemesine algılanmasında büyük yardım sağlar. Ayrıca optik zum yapabilen 12 megapiksel f2.8 özellikli 3 megapiksel telefoto objektife ve 12 megapiksel ve 120 seviyeli ultra geniş açılı kameraya sahip.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung, birkaç yıldır üzerinde oynattığı lens ve sensörü S21 Ultra’ya entegre ederek kamera kullanıcılarını sevindirdi. Cihaz 108 megapiksel, 1/1.33 inç F1.8 HDR sensör boyutuna ve OIS ana kameraya sahip.

Buna ek olarak, lazer otofokus sistemi (laser autofocus-LDAF) yardımıyla, çerçeve değişikliğine çok hızlı tepki verebilir. Ayrıca 12+10+10 Formda 3 kamera daha var. Bu, hem 3 ① hem de 10 zoom ‘yi görsel olarak yakınlaştırmanıza ve geniş açılı çekimler yapmanıza olanak tanır.

Huawei P40 Pro

Hua Llovei’nin P50 Pro modelinin 2022’nin ilk çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor. O zamana kadar listedeki yerini koruyacak. P40 Pro, 50 megapiksel diyafram açıklığına, 1/1.28 inç sensöre ve OIS ve EIS desteğine sahip F1.9 megapiksel objektife sahip.

Ek olarak, cihazın sensör boyutu ve F1.8 diyafram açıklığı 40 megapiksel olan 1/1.54 megapiksel geniş açılı kamerası var. Ayrıca P40 Pro’nun 12 megapiksel çözünürlüğe sahip F3.4 megapiksel telefoto kamerası ve TOF (Uçuş Süresi) 3D sensörü bulunuyor.

Oneplus 9 Pro 5G

OnePlus 9 Pro, Snapdragon 888 işlemcinin yanı sıra 8 GB ve 12 GB RAM alternatifleriyle birlikte geliyor. Depolama tarafında, yapılandırmaya bağlı olarak 128 GB ile 256 GB arasında seçim yapabilirsiniz. Cihazda dört arka kamera seti görüyoruz.

50 Megapiksel ana kameraya 48 megapiksel geniş açılı OIS özellikli lens, 8 megapiksel telefoto ve 2 megapiksel mono eşlik ediyor. Ek olarak, cihaz tanınmış Hasselblad markasıyla işbirliği içinde yapılan lensleri kullanıyor.

Xiaomi mi 11 T Pro

Mi 11 Ultra’yı ve llogaraomi’den yeni piyasaya sürülen 12 ailesini piyasada bulmak zor. Bu yüzden listemizde Mi 11t Pro var, onları aramayacağınızı düşünüyoruz. Amiral gemisi 5nm Snapdragon 888 tarafından desteklenmektedir.

Mi 11t Pro’nun arkasında 3 dizili bir kamera adası görüyoruz. Ana 108 megapiksel kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 5 megapiksel telemacro kamera ile donatılmıştır. Ana kamera ayrıca 8K çözünürlükte video kaydedebilir.

Samsung Galaxy Z Fold3

Günümüz teknolojisine dayanabilen akıllı telefonlar giderek daha popüler hale geliyor. Yakın gelecekte pazar paylarını artırmak ve raflardaki 3 telefondan biri olmak istiyorlar. İkimiz de Samsung 3 listesindeyiz. Katlama jenerasyonunun modelini dahil ettik, Galaxy Z Fold3 5g.

Cihazın ana kamerası f1.8 diyafram açıklığına ve HDR ve OIS destekli 12 megapiksel kameraya sahip. Modelin diğer kameraları, Apple’ın iPhone 13 Pro Ma gibi, 12+ 12 megapiksel ile donatılmıştır. Bunlar 2x optik zoom ve ekstra geniş açılı kameralardır.

Tabii ki, bu aşamada katlanabilir bir telefon arıyorsanız, Hua Llosa’dan Mate Llosa’ya da bir göz atmanızı öneririz. Tıpkı P Serisi gibi, şirket de ürünü Leica ile işbirliği içinde geliştiriyor. Ama hepimiz 3 kişiyiz. Üretimi nedeniyle daha istikrarlı ve hareketsiz olduğuna inandığımız için bu noktada listemize Galaxy Z Fold 3’ü ekledik..

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.