Oyun Gündemi

Efsanevi PlayStation oyununun geri dönüş planları başarısız oldu! 

Sony’den eski PlayStation geliştiricisi Jeff Ross bir röportajında efsane PlayStation oyununun yeniden yapımına karşı olduğunu belirtti. 

Sony PlayStation markasının en önemli yapımlarından Days Gone‘un yapımcısı Jeff Ross, şirketle yaşadığı anlaşmazlıkların ardından 2020’de Sony ile yollarını ayırmıştı. Ünlü üretici, eski bir Sony PlayStation üyesi ve God of War serisinin ortak yapımcısı David Jaffe ile röportaj yaptı. Ross, tanınmış bir PlayStation 1 oyununu yeniden yaratmayı reddettiğini belirtti. 

Sony, Syphon Filter geri getirmek istiyor 

2019’da piyasaya sürüldüğünde oldukça ağır eleştiriler almasına rağmen, Bend Studio tarafından geliştirilen Days Gone, zaman içinde gelen bazı yamalar ve geliştirmeler topladı. Sony ayrıca, üretim maliyetini düşürmek ve ekonomik olarak rahatlatmak için Steam üzerinden PC platformuna sürmüştü. 

 

Baş yapımcı ve eski Sony çalışanı Jeff Ross, bir röportajda ünlü Japon şirketinin oyunun son durumundan asla ama asla memnun olmadığını itiraf etti. Ross, Days Gone 2’yi geliştirmek istediğini ve Sony ile bu konuda pazarlık yaptığını söyledi. Ancak, fikir en başından beri doğmuştu ve Sony’nin üst yönetiminden onay almadı. 

Sony’nin bir başka teklifi de, üretimden sonra hem reytinglerde hem de satışlarda vasat grafikler çizen Jeff Ross’a iletildi. Sony, PlayStation 1’in en efsanevi yapımlarından biri olan Syphon Filter: Logan’s Shado‘nun 2007’de PSP için piyasaya sürdüğü yeniden başlatma projesini düşünüyor ancak Ross teklifi geri çevirdi ve Sony’den ayrılmaya karar verdi. 

Ross, Sony Bend’deyken zaten birkaç üçüncü taraf aksiyon oyunu üzerinde çalıştığını söyledi, ancak Sifon Filtre serisini iyi bir şekilde geri getirip getiremeyeceği hakkında hiçbir fikri yoktu ve bu nedenle teklifle ilgilenmiyordu. 

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize oyun gündemi kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu