Oyun Gündemi

E3 2022 olacak mı? Resmi açıklama geldi 

Dünyanın en ünlü oyun ve teknoloji fuarlarından biri olan E3, fotoğrafı duyurdu. İşte E3 2022 ile ilgili en son bilgiler… 

Son yıllarda özellikle covıd-19 salgını ve karantina koşulları eski ihtişamından uzak olmasına rağmen E3 hala oyun dünyasının kalbinin attığı fuarlardan biri… özellikle fuarın yapıldığı Los Angeles, Kaliforniya’da Omicron ve Delta varyant virüsünün artmasından dolayı fuarın ne olacağı da merakla bekleniyor. E3 2022 için yetkili kişiler bir fotoğrafı yayınlandı. 

İçindekiler Tablosu

E3 2022 yine dijital olacak 

Özellikle 2000’li yılların başında 2010’lara kadar E3’ün oyun dünyası için ne anlama geldiğini ifade etmek zor. Bu yıl piyasaya sürülecek oyunların neredeyse tamamına muhteşem videolar sunulmuş, Nintendo, Sony ve Microsoft konferanslarda sanki devler arenasında görünüyormuş gibi mücadele etmiş ve oyuncuların aylardır merakla beklediği fuar son yıllarda oldukça sıkıcıydı. 

 

Sadece 2016’dan önce basın mensuplarına açık olan fuara giriş için önemli giriş ücretlerinin ödenmesi gerekiyordu. Fuara olan ilginin azalmasının ardından 2016 yılından itibaren herkese açılan fuar, 2019 yılından bu yana sadece sanal ortamda dijital ortamda düzenleniyor. Son 2 yılda covıd-19 önlemlerinin kurbanı olan fuar, bu yıl sadece sanal ortamda sunulacak. 

Sony, Microsoft ve Nintendo gibi devler zaman zaman Game Awards ve Gamescom gibi çeşitli etkinliklere katılmayı reddetse de, oyuncuların 2022’de E3’ü de görebilmeleri bir teselli oldu. E3 2022’nin detayları kısa süre içinde açıklanacaktır. Artık tek bildiğimiz fuarın sanal ortamda yapılacağı ve her yıl olduğu gibi Haziran ayı ortasında düşünülüyo. 

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize oyun gündemi kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu