Sosyal Medya

Cumhurbaşkanı, elektrik tarifelerinin yeniden fiyatlarndıracağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 210 bin liraya varan düşük tarife ve daha yüksek kullanım oranının yeniden değerlendirileceğini açıkladı.

2022’nin gelmesiyle birlikte hayatımıza giren yeni elektrik fiyatları ve elektrik tarife sistemi cepleri yakmaya başladı. Artan tüketimi nedeniyle yüksek faturalarla karşı karşıya kalan vatandaşlardan buna karşılık tepkiler geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü kabine toplantısının ardından yeni açıklamalarda bulundu. İlgili kurumların 210 kilovat saate varan düşük tarife rakamlarını yeniden değerlendireceğini söyleyen Erdoğan, “Geçen yıl hane başına 5 bin TL enerji sağladık.” dedi.

Elektrik faturaları düşüyor mu?

Ocak ayında hayatımıza giren tarife sistemi çerçevesinde kurulan 150 kilovat saate varan düşük tarife son haftalarda 210 kilovata yükseldi. Yüksek elektrik faturalarına vatandaşlar tepki gösterdi. Artan maliyetler için çaba hızlandı.

Bakanlar kurulu toplantısının ardından kamera karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ocak ayında düşük tarifeden yüzde 64’ünün yararlandığını gördük. Bugünkü toplantıda vatandaşlarımızı daha da rahatlatacak yeni adımlara karar verdik. 210 Kilovat saate varan düşük tarife rakamları sorumlu kurumlarımız tarafından yeniden değerlendirilmektedir.”açıkladı.

Kilise hizmetleri ve kulüpler için başka bir düzenleme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kulüpler, vakıflar, cemevleri konut tarifesinden sayılıyor. Sivil toplum kuruluşlarının elektrik aboneliği ticari statüden konut statüsüne çevrilir.”bilgi paylaştı.

 Doğalgaz üretimi için başvurular Cuma günü başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kriterleri karşılayan 4 milyon haneye yılda iki kez 450 ila 1150 lira arasında doğalgaz miktarının destekleneceğini söyledi. Bu destek için başvuruların Cuma günü başlayacağını söyleyen Erdoğan, destek hacmini de 4 milyon haneye çıkaracaklarını söyledi.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize sosyal medya kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu