Mobil Teknoloji

Çentikli tasarıma elveda: iPhone 14 ‘ün ekranı ortaya çıktı!

 Merakla beklenen iPhone 14 piyasaya sürüldü. Yıllarca kullanılan tasarım bitti. İşte detay… 

Apple‘ın merakla beklenen iPhone 13 serisi Eylül ayında düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı. Tüketiciler tarafından büyük beğeni toplayan bu telefonlar rekor satış kırmayı başardı. Sadece birkaç ay geçmesine rağmen gözler şimdiden yeni modellere döndü. 

Sadece bir yıl olmasına rağmen, iPhone 14 zaten geliştirilme aşamasındadır. Bu nedenle, telefon birçok farklı sızıntının kurbanı. Son olarak, bu sızıntılardan biri, merakla beklenen iPhone 14 Pro ve Pro Max‘ın alıştığımızdan farklı bir fikirle geleceğini gösterdi. 

İçindekiler Tablosu

İPhone 14 serisi, çentik yok 

Bildiğiniz gibi, Apple telefonlarında sık sık radikal değişikliklerden kaçınıyor. Bu nedenle şirket iPhone X ile tasarım değişikliğini yaptı. O zamandan beri, küçülen çentikler ve daha açısal kenar tasarımları dışında önemli bir büyüme olmamıştır. Ancak, İphone 14 Pro ve Pro Max modelleri bunu değiştiriyor. 

Geçmişte benzer sızıntılarla ele alınan “ShrimpApplePro” iddiasıyla karşılaştırıldığında, bu yıl çentikli tasarıma veda ediyoruz. Onlara göre, yeni seride Apple delikli ekran teknolojilerine bahis oynayacak ve ekranın altına Face ID sensörünü ekleyecektir. 

Geçmişte paylaştığı bir tasarıma dayanan “ShrimpApplePro“, tasarımın yalnızca 14 ve 14 Pro modeli için tasarlandığını vurguluyor. Bu nedenle, iddialar doğruysa, standart 14 modeli eski moda çentikli bir tasarım benimseyecektir. Bu, kullanıcıların alıştıkları tasarımı tercih etmelerini sağlar. 

 

Tüm bunların sadece bir iddia olduğunun bir göstergesi. Bu nedenle, tasarım değişikliği güvenli değildir. 

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu