BMW, renk değiştiren I Vision Dee’yi tanıtıyor!

BMW, renk değiştiren I Vision Dee’yi tanıtıyor!

Ocak 5, 2023 0 Yazar: DowN

Yeni nesil e-mürekkep teknolojisi ile BMW renk değiştiren ve özellikleriyle yapay zekayı hayatımıza sokan I Vision Dee’yi tanıttı.

Bu yıl Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023’e çok sayıda otomobil üreticisi de katıldı. Bugün en çok dikkat çeken şirket, ikinci renk değiştiren otomobilini tanıtan un Llogara’dır. Bunlar I Vision Dee’nin özellikleri…

İçindekiler Tablosu

BMW Ben Vizyon Dee Özellikleri!

Bugünkü BMW etkinliği bir yıldız geçidi haline geldi. Knight Rider-Black Lightning dizisinin başrol oyuncusu David Hasselhoff’tan eski Kaliforniya valisi ünlü aktör Arnold Schwarzenegger’e.

Etkinlikte BMW’nın gerçekten vurgulamak istediği şeyi gördük. Burada Knight Rider serisinden Pontiac Firebird, KİTT ve Herbie ile poz verdi: I Vision Dee ile sahnede tam gaz. Tabii ki, üçünün de birden fazla araba olduğu söylendi.

Yeni tanıtılan I Vision Dee’nin teknik özellikleri paylaşılmasa da otomobilde sunulan teknolojilerin çoğunu gördük. Dee, dijital duygusal experience – Dijital romantik deneyim anlamına gelir. Bu nedenle sürücüsü ile sürekli iletişim halinde olacak akıllı bir cihaz olacağını biliyoruz.

Otomobilin tasarımına bakacak olursak çok minimalist bir formda olduğunu görüyoruz. Ayrıca BMW’nın e-mürekkep teknolojisini de kullanıyor. Bununla birlikte, geçen yıl piyasaya sürülen model IX Flow aksine, yalnızca siyah beyaz tonlar arasında değil, tüm renklerde geçiş yapabilir.

Elbette bu konsept araçta harici bir tasarımdan fazlası var. Örneğin, iç konsola baktığımızda bir ekran görmüyoruz. Bunun yerine, ön konsoldaki Shy-Tech dokunmatik sensörler, sürücüye ön cama yansıtılan dijital içerik için 4 farklı seviye ayarı sağlar.

Ayrıca, BMW’nın bugün tanıttığı I Vision Dee’nin bir kavram olarak kalmayacağına dikkat edin. Çünkü şirketin 2025’te piyasaya süreceği yeni sınıf modellerinde göreceklerimize genel bir bakış sunuyor. Yani tam olarak aynı araba olmasa da bu tanıtılan özellikleri kendimiz deneyimleyebileceğiz.

Son olarak, burada akla gelebilecek bir soru soralım. Türkiye’de satılan otomobillerin renkleri lisanslıdır. Öyle ki birkaç dakika içinde tamamen çıkarabileceğiniz başka bir renk kaplamanız olsa bile trafikten önce lisanslamanız gerekecek.

Ancak sarıdan yeşile, maviden kırmızıya, koyu maviden turuncuya kadar birçok renkte mevcut olan ı Vision Dee’nin otomobiller için yürürlükte hiçbir maddesi yok. Sadece gri renkte işlenebilmesi için araçlar ya bu işlev olmadan satılacak ya da 2025 yılına kadar yeni inşa edilecek.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize otomobil kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.