Google

Bir Telegram Kanalı Nasıl Açılır?

Çok geniş bir mesajlaşma servisi olan Telegram’ın en popüler özelliklerinden biri, isteyen kişinin bir kanal açarak belirli kitlelerle içerik paylaşabilmesidir. Telegram kanalını nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır. Kendi içeriğinizi paylaşmak için telegram kanalıyla kendi kanalınızı açabilirsiniz.

Günümüzün en hızlı büyüyen mesajlaşma servisi olan Telegram, diğer mesajlaşma servislerinden farklı olarak, herkesin mesaj gönderebileceği gruplar dışında yalnızca bir grup yöneticinin mesaj gönderebileceği kanallara sahiptir.

Asıl konuya geçmeden önce, Telegram’ın tarihine bir göz atalım. Birden fazla platformu destekleyen güvenli bir anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcı Pavel Durov tarafından yaratıldı. Telegram mesajlaşma uygulamasını hem mobil cihazlarınızda hem de masaüstü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Telegram 14 Ağustos 2013’te başlatıldı. Ek olarak, bugün aktif olarak kullanılan mesajlaşma servislerinin çoğunda bulunan özelliklerin öncüsüdür. Uçtan uca şifreleme ve çıkartmaları rakiplerinin önünde paylaşma gibi birçok kullanıcıyı cezbeden özellikler ekledi.Telgraf kanalları bu özelliklerden biridir.

Her telegram kullanıcısı, bir kanal açarak, sabit bir bağlantı üzerinden veya davet bağlantısıyla kanala abone olarak içerik paylaşma özgürlüğüne sahiptir. Bu kanalların genel amacı, youtuber’ların videolarını takipçilerine mesajla göndermeleri gibi çeşitli içerikleri izleyicilerle paylaşmaktır.

Bu sayfadaki yeni makalelere ek olarak, çeşitli ilginç içeriklerden haberdar olabileceğiniz kanalımızı bulabilirsiniz. Bu makale size kendi telgraf kanalınızı nasıl açacağınızı söyleyecektir. Şimdi telegram kanalını açma adımlarına geçelim.

İçindekiler Tablosu

Telegram Kanal Açma

1- sol üstteki üç satıra basın.

2-Ekrandaki yeni kanala tıklayın.

3-açılan pencerenin alt kısmında Kanal oluştur düğmesine basın.

4-Kanalın adını, açıklamasını ve profil fotoğrafını belirtin.

5-Ardından, ekranda kanala davet bağlantısını seçin. Bu seçimi özel veya genel olarak yapabilirsiniz.

6-bu aşamadan sonra arkadaşlarınızı kanalınıza ekleyebilir, dilerseniz bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Son adımdan sonra kanalınız kurulacak ve içeriğinizi paylaşabileceksiniz.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize Google kategorisinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu