Mobil Teknoloji

Bazı Macbook ‘lar kullanılamaz hale geldi.

Evrensel denetim biçiminde yeniliklere sahip olan macOS 12.3 güncellemesiyle bazı Macbook 'lar kullanılamaz hale geldi.

Apple, 14 Mart’ta bilgisayarları için iOS / iPadOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3’ü piyasaya sürdü. Bu, Macbook kullanıcılarının son zamanlarda beklediği en heyecan verici güncellemelerden biridir, çünkü başta evrensel kontrol olmak üzere birçok yeni özellik tanıtılmıştır.

Evrensel kontrol sayesinde iPad’inizi doğrudan Mac’ten kontrol edebilir ve iPad için harici bir klavye ve fareye ihtiyacınız yoktur. Bu özellik sayesinde dosyaları iki cihaza hızlı bir şekilde aktarmak da mümkündür. Özellikle ipad’li Mac sahipleri güncellemeyi hızlı bir şekilde yükledi.

Anakartı değişen Macbook ’lar macOS 12.3 yüklerken bozuluyor!

Güncellemeyi yükleyen bir dizi kullanıcı, çeşitli forumlarda ve Reddit’te Macbook Pro’larının artık mevcut olmadığı hakkında konuştu. Apple bu konuda bir açıklama yapmadı, ancak etkilenen cihazların, özellikle anakartı değiştiren Macbook’ların parçaları değiştirdiği ortaya çıktı.

İlk sorun ortalama iki hafta önce, macOS 12.3’ün beta sürümünü yükleyen bir kullanıcının, aygıtının ilk kez değiştirildiğini doğrularken aygıtının yeniden açılmadığını açıklamasıyla ortaya çıktı.

Apple Geliştirici forumlarında, kullanıcılar değiştirilmiş bir anakartı olan bir MacBook Pro’ya bir güncelleştirme yüklemeye çalıştığında iki sonuç ortaya çıkar: yükseltme başarısız olur veya bilgisayar kurtarma moduna geçer.

Ancak, yeniden yükseltmeye çalışırsanız, LLOYD sürümü için iBoot F sürücüsü bozulacaktır. Bu senaryoyla karşılaşırsanız, macOS 12.2.1’in önceki sürümünü yüklemek için Apple Configurator 2’ye sahip ikinci bir Mac bilgisayara ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

macOS Monterey ilk kez piyasaya sürüldüğünde de benzer sorunlar yaşandı. Apple bir çözüm sunmayı umuyor olsa da, bu sorundan çok az bilgisayarın etkilenmesi sevindirici.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu