Mobil Teknoloji

Apple’ın yeni İMac ile ilgili tüm söylentiler

Çeşitli sızıntı kaynakları, Apple'ın yeni İMac 'i hakkında birçok söylenti ve iddia ortaya çıkardı. İşte bunlardan bazıları...

Mac Pro, 2022’de 27 inçlik İmac’in yerini alacak. Henüz çok fazla ayrıntı olmamasına rağmen, yeni modelin Haziran başında Apple worlwide geliştiricilerinin yıllık konferansında genişlemesi bekleniyor.

Apple, yıllık işletim sistemi güncellemesiyle bu cihaza yeni özellikler ekleme olanağına sahiptir. Geliştiriciler aynı zamanda bir an önce bunun bilinmesi gerekiyor. Duyurup duyurmayacağını pek bilmiyordu.

Yeni iMac ne zaman piyasaya sürülecek?

İlk Apple etkinliğinin Mart ayında başlaması planlanıyor. Ross Young Haziran ve Ağustos aylarını piyasaya sürmeye hazır hale getirmişti. Bu noktada, panellerin tesliminin Haziran ayından önce gerçekleşeceğine inanıyor.

Benzer bir üst düzey sistem için bazı büyük onarımlar var. Sebebi ne olursa olsun, Müjde tarihinin daha sonraki bir tarihte olması daha mantıklıdır. İşletim sisteminde Apple’ın WWDC’de ön plana çıkarmak istediği her zaman yeni özellikler vardır. Muhtemelen bunu göstermek için böyle bir amiral gemisi sistemi istiyordur.

Ne tür bir ekranı olacak?

Young’a göre gelecek, Apple’ın MacBook Pro, iPad Pro ve iPhone 13 gibi diğer birçok ürün için benimsediği mini LED ekranla güncel. Diğer cihazlar şeklinde, bu muhtemelen bizi maksimum 120 Hz yenileme hızına sahip bir tanıtım ekranı ile karşılıyor.

yeni-imac-hakkinda-ortaya-cikan-tum-soylentiler

Arka fer’e daha az yer sunulduğuna dair bazı küçük söylentiler de var. Çünkü bu, hdr’de yerel kararma üzerinde daha az ayrıntılı kontrol ve muhtemelen daha kötü bir satın alma anlamına gelir. Bu noktada, 1000 nit ve daha fazlasına sahip LED arka lambaları daha fazla ısı üretir. Monitörü soğutmak ve ince tutmak için şirketin fiyatı artıran bazı teknolojik özellikleri kullanması gerekiyor.

Ne kadar büyük olacağına dair söylentiler de var. İlk talepler 32 inç olarak sabitlenmiş olsa da, şu an için 27 inç olarak kalıyor.

iMac Pro olacak mı?

Büyük, yenilenmiş bir iMac hakkındaki söylentiler şu anda gayri resmi olduğundan, bu şu anda bilinmeyen bir soru olarak ortaya çıkıyor. MacRumours, yeni 27 inçlik imac’i giriş seviyesi 24 inçlik cihazdan ayırmak için basitçe ‘iMac Pro’ olarak adlandırılmasını önerdi.

yeni-imac-hakkinda-ortaya-cikan-tum-soylentiler

Başka ne göreceğiz?

iMac 24 inç’in benzer renklerde olacağına dair diğer tasarım özellikleri, potansiyel yönleri ve güvenilir söylentilerden bahsedilmedi. Bu noktada, geliştirilmiş bir internet kamerası içereceği oldukça iyi bir iddia gibi görünüyor.

Ne zaman ve ne kadar gelecek?

Haziran ayı civarında duyurulursa, yeni işletim sisteminin yakında kullanıma sunulması bekleniyor. Young geçici olarak Ağustos ayının en erken ayına işaret etti. Fiyatlar söz konusu olduğunda, bileşenler ve özellikler hakkında daha fazla bilgiye sahip olana kadar bir tahmin yapmak çok zor görünüyor.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu