Apple’ın iPhone 15 için yeni haberi

Apple’ın iPhone 15 için yeni haberi

Aralık 31, 2022 0 Yazar: DowN

Gelecek yıl kullanıcıların beğenisine sunulması planlanan iPhone 15 serisi için kullananları rahatsız eden bir detay ortaya çıktı.

iPhone 14 serisi Eylül ayında piyasaya sürüldü ve belki de Apple tarihinde ilk kez standart ve Pro modeller arasındaki teknik ve tasarım farklılıklarını netleştirdi. ABD’li üretici, iPhone 6’yı 8 Plus’a iade ederek mini modeline de veda etti. Ancak son raporlar, Pro modelleri dışında şirketin satış hedeflerine ulaşmadığını gösteriyor. Bu nedenle 2023’te beklenen iPhone 15 serisi tehlikeli değişiklikler gerektirecek. Sonuçta, bu konuda ezici bir gelişme oldu.

Apple, iPhone 15 için mini bir model istemiyor

2020 yılında iPhone 12 serisi daha küçük bir akıllı telefon deneyimi sağlayan temalarda diğer modellere benzer tasarım ve teknik özelliklerle karşımıza çıkan mini model hayatımıza girdi. İlk etapta olumlu geri dönüşler almasına rağmen uzun vadede şirketin satış hedeflerine ulaşamadı ve Eylül ayında çıkan iPhone 14 serisi ile birlikte beklemeye alındı.

Bu noktada mini modelin yerini daha büyük boyutlar ve piller sunan Plus aldı. Ancak son raporlar bu adımın da işe yaramadığını söylüyor. Çünkü sektörün önde gelen isimlerinden Ming-Chi Kuo’ya göre zeki telefon serinin en az satılan modeli ve Eylül ayındaki bir rapora göre 2021’de piyasaya sürülen iPhone 13 Mini’den bile daha kötü bir satış performansı gösteriyor.

Bu değişikliğin tam olarak bekleneni verememesi nedeniyle Apple’ın yine mini modelini iPhone 15 serisine dahil edeceği iddia edildi. Bu gelişme özellikle arayanları daha küçük bir ekran ve daha kompakt parlak bir zeka için heyecanlandırırken, yakın zamanda yayınlanan LeaksApplePro raporu beklentileri azalttı.

Raporda, 2023 yılının Apple’ın önünde zor geçeceği vurgulandı ve iPhone 15 serisinin başarısız olmasının bir yolu yok. Bu nedenle üreticinin bu konuda başka planları vardır ve indirilen mini model geri dönmeyecektir. Önceki raporlarla da ilgilenirsek, gelecek seride yeni isim değişiklikleri olabilir.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.