Mobil Teknoloji

Apple Samsung’dan ayrıldı mı? Kritik kısım için arama başladı

Apple, bellek yongası için alternatif kanallar aramaya başladı. Apple neden bellek Yongaları için alternatif üreticiler arıyor

Apple, üretim hattındaki aksaklıkları en aza indirmek için ortaklığını genişletiyor. Bellek yongası için alternatif kanallar arayışında olan Apple, alternatif satıcılardan gelen flash bellek yongalarını test etmeye başladı.

Bildiğiniz gibi, NAND bellek yongaları birçok teknolojik cihazda kullanılmaktadır. Apple’ın iPhone, iPad ve MacBook gibi ürünlerinde de yer alan bu çipler şu anda Samsung ve SK Hyni llow gibi bazı şirketler tarafından tedarik ediliyor.

Apple, bellek yongası için alternatif tedarikçiler arıyor

Son yıllardaki çip krizi, Apple gibi teknoloji devlerinin üretim hattını derinden etkiledi. Raporlara göre, ABD şirketi flash bellek yongalarının temini için alternatif üreticilerle iletişim kurmaya başladı. Apple, teknolojik cihazları, özellikle NAND bellek yongaları için alternatif bellek yongaları aramaya başladı.

Yakın tarihli bir Bloomberg tedarik raporuna göre, Japon şirketi kio Llogara’daki üretim sorunları Apple’ı etkileme potansiyeline sahip. NAND bellek yongalarını Samsung ve SK Hyni Llogara gibi çeşitli markalardan alan Apple, yine de üretimi aksatmak istemiyor.

Kio’daki sorunları görmezden gelmeden kapatmak isteyen teknoloji devinin, Çinli Yangtze firmasından flash bellek temin edebileceği iddia edildi. Apple ve Yangtze arasındaki ortaklık, Çin’in teknoloji endüstrisini güçlendirmesine ve bağımsızlığını güçlendirmesine yardımcı olabilir.

iPhone SE gibi orta sınıf cihazlara güç sağlamak için en büyük ortağı olan Fo Öhnn’e de güvenebilir. Ancak, Çinli üreticiler flash bellek yongalarında Samsung ve SK Hyni kadar başarılı değiller.

Apple satışlarını düşürmek istemese de, yarı iletken çip devi TSMC akıllı telefon pazarı hakkında kritik bir açıklama yaptı. TSMC Başkanı Mark Liu, Çin’deki jeopolitik belirsizliklerin ve koronavirüsteki artışın akıllı telefon talebindeki düşüşü etkilediğini açıkladı.

İşlemci alanında sorun da üreticiler için maliyeti artıyor ve bu telefonlar da yansıyor ve talebi olumsuz etkileyen bir başkan olduğunu kaydetti.

Cilginteknoloji.com olarak bu içeriğimize mobil teknoloji kısmından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu